bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,337.77 1.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,561.69 1.36%
bnb
BNB (BNB) $ 609.04 0.13%
solana
Solana (SOL) $ 144.56 2.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.480144 0.38%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.411411 2.54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.136759 3.92%

Singapur’dan spekülasyonu önlemek için yeni kurallar

Singapur, yeni kurallarla bireysel kripto spekülasyonlarını kısıtlayacağını duyurdu. Singapur Para Otoritesi (MAS), dijital ödeme düzenlemeleri kapsamında kripto yatırımlarındaki spekülasyonun caydırılması için yeni önlemlerini açıkladı.

MAS, dijital ödeme hizmet sağlayıcılarının bireysel müşterilerinin fiyat spekülasyonlarından kaçınmasına yardımcı olabilecek beş yolu açıkladı. Buna göre hizmet sağlayıcılarının müşterilerin risk farkındalığını belirlemesi tavsiye edildi. Kripto para ticareti için herhangi bir teşvik sağlanmaması önerildi. Ayrıca şirketlerin finansman, marj veya kaldıraç işlemleri sunamayacağı aktarıldı. Kripto yatırımlarındaki spekülasyonu önlemek için kredi kartı ödemelerinin reddedilebileceği aktarıldı.

Singapur Merkez Bankası, 15 Kasım’da varlık tokenizasyonu ile ilgili çeşitli kullanım durumlarını test etmek için Project Guardian’ı başlatmıştı. Project Guardian’a üye olan 17 finans kuruluşundan beş pilot proje Citi, T. Rowe Price, Fidelity International, Ant Group, BNY Mellon, OCBC, JPMorgan Apollo ve Franklin Templeton arasında paylaştırıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala