bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,666.25 3.03%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,359.54 0.43%
bnb
BNB (BNB) $ 571.44 0.01%
solana
Solana (SOL) $ 134.79 7.56%
xrp
XRP (XRP) $ 0.475325 0.09%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.389157 4.09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.121986 2.74%

Singapur, canlı CBDC programı başlatacak

Singapurdan Kripto Platformlarina Tavsiye2

Singapur Para Otoritesi, yerel bankalar tarafından kullanılmak üzere canlı bir kurumsal CBDC başlatma planını açıkladı. MAS Genel Müdürü Ravi Menon, Singapur Fintech Festivali’nde yaptığı açıklamada, “MAS’ın ticari bankalar arasındaki ödemeleri anında gerçekleştirmek için CBDC’lerin ‘canlı’ ihracının pilot uygulamasını yapacağını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum” dedi.

MAS, daha önce sadece test ortamlarında CBDC ihracını simüle etmişti. Menon, merkez bankasının yakında Singapurlu bankalarla ortaklık kurarak CBDC’yi yurtiçi ödemeler için mutabakat varlığı olarak kullanmayı test edeceğini söyledi. Test programının bir parçası olarak bankaların bilançolarındaki talepleri temsil eden tokenize yükümlülüklerin ihraç edileceği açıklandı.

Kurumsal müşteriler, tokenize yükümlülükleri işlem yapmak için kullanabilecek. İşlemler kurumsal CBDC’nin otomatik transferi yoluyla gerçekleştirilecek. MAS, varlık tokenizasyonu ile ilgili Project Guardian isimli finansal altyapı test programını başlatmıştı. Yeni ortaklıklar sayesinde projenin üye sayısı 12’den 17’ye çıkmıştı. BNY Mellon, HSBC ve Citi Group gibi büyük finans kuruluşları da bu projeye dahil olmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala