Shiba Inu, Artık Samsung Destekli Kripto Cüzdanı Zengo’da

shiba inu artik samsung destekli kripto cuzdaninda 1

İlk anahtarsız kripto para cüzdanı olan ZenGo, kripto para cüzdanın artık Shiba Inu’yu da desteklediğini duyurdu. Cüzdanın kullanıcıları artık en popüler kripto paralardan biri olan SHIB‘i alıp satabilecek.

ZenGo’nun iletişim yöneticisi Ari Gore, Shiba Inu’nun “canlı” ve “hevesli” topluluğunu överek şu ifadelere yer verdi:

“Özellikle canlı, yaratıcı ve coşkulu topluluğu nedeniyle SHIB’yi destekleyen ilk kripto cüzdanlarından biri olmaktan heyecan duyuyoruz.

shiba inu artik samsung destekli kripto cuzdaninda

Shiba Artık Samsung Destekli ZenGo’da

Nisan 2021’deki A Serisi finansman turu sırasında 20 milyon dolar toplayan Zengo, anahtarsız bir kripto para cüzdan deneyimi sunuyor. Ek olarak teknoloji devi Samsung‘un risk sermayesi fonu olan Samsung Next, ZenGo’nun en önemli destekçileri arasında yer alıyor.

Parolalar, anahtar kelimeler ve özel kimliklerle uğraşmak, acemi kullanıcılar için korkutucu olabiliyor. Bu duruma çözüm olmak için çalışan ZenGo cüzdanları ise farklı bir yöntem izliyor.

Eşik imzalarını kullanan şirket, geleneksel özel anahtarınızı bağımsız olarak oluşturulmuş iki matematiksel gizli paylaşımla bölüyor. Bir paylaşım mobil cihazınızda, diğeri ise ZenGo sunucusunda saklanıyor. Tek bir başarısızlık noktası olmadan, sunuculardan birine bir şey olsa bile varlıklarınız her zaman güvende oluyor.

Fakat yapıcı anahtar sunucularda olduğundan eğer uygulamayı silerseniz, telefonunuzu kaybederseniz veya ZenGo’yu yeni bir cihazda kullanmak isterseniz, cüzdanınızı geri yüklemeniz yalnızca birkaç saniye sürüyor. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 582.227,79 TL 2,47%
ethereum
Ethereum (ETH) 44.885,64 TL 3,32%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.659,04 TL 4,33%
tether
Tether (USDT) 13,52 TL 0,27%
solana
Solana (SOL) 1.978,36 TL 1,95%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,52 TL 0,13%
cardano
Cardano (ADA) 17,18 TL 2,69%
xrp
XRP (XRP) 10,52 TL 2,48%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.114,69 TL 6,61%
polkadot
Polkadot (DOT) 369,89 TL 3,95%
Bağlantıyı kopyala