bitcoinBTC/TRY
1.586.552,76 TL 0,01%
ethereumETH/TRY
91.949,94 TL 0,62%
tetherUSDT/TRY
31,06 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
11.803,34 TL 0,88%
solanaSOL/TRY
3.173,29 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
16,84 TL 0,89%
staked-etherSTETH/TRY
91.912,96 TL 0,65%
usd-coinUSDC/TRY
31,07 TL 0,21%
cardanoADA/TRY
18,18 TL 0,13%
avalanche-2AVAX/TRY
1.127,90 TL 0,46%

Paylaş

Senatörler, SEC skandalının üstüne gidiyor

sec senatör

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) spot Bitcoin ETF’lerini onaylamış olsa da tweet krizine ilişkin tartışmalar sürüyor.

Senatörler Ron Wyden ve Cynthia Lummis, SEC’nin resmi X hesabı tarafından atılan ve daha sonradan hacker’lar tarafından gönderildiği anlaşılan tweet’e ilişkin soruşturma yapılması çağrısında bulundu.

İki senatör, SEC Genel Müfettişi Deborah J. Jeffrey’e, olan bitenlerin nasıl yaşandığının açıklanmasını ve SEC’nin siber saldırıları tespit etme konusundaki “bariz başarısızlığı” ile ilgili soruşturulma açılmasını istedi.

Geçtiğimiz salı günü yaşanan skandal “sahte tweet” olayının ardından SEC başkanı Gary Gensler, hızlı bir biçimde X üzerinden bir açıklama yayımladı ve tweet’in gerçek olmadığını açıkladı.

X, yapmış olduğu açıklamada, SEC ile ilişkili telefon numarasının ele geçirildiğini ifade etti. Platform ayrıca SEC’nin iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmadığını belirterek tepkilerin artmasına sebep oldu.

Wyden ve Lummis, SEC’nin sosyal medya hesaplarının en sağlam şekilde güvende tutulmasının önemine dikkat çekti.

“Komisyon, sadece iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmekle kalmamalı, ayrıca hesapların güvenliği için altın standart olan ve kimlik avı saldırılarına karşı ektili olan hardware token’lar kullanılmalı.”

Hardware token’lar, iki faktörlü kimlik doğrulama için kullanılan fiziksel bir donanımdır.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala