bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,539.83 0.65%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,425.92 1.27%
bnb
BNB (BNB) $ 584.95 0.20%
solana
Solana (SOL) $ 180.52 1.85%
xrp
XRP (XRP) $ 0.626816 4.63%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.416954 0.94%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.133047 0.16%

SEC’ye ‘piyasayı manipüle etme’ suçlaması

SEC

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dünkü X fiyaskosu sonrası kripto ekosistemi başta olmak üzere piyasalarda ve ABD’de sular durulmak bilmedi. Spot Bitcoin ETF’lerin onaylandığını duyuran sahte tweet olayından sonra BTC kamuoyu, piyasayı manipüle ettiği’ için SEC’nin üzerine gitti.

Yatırımcıları korumak için var olan düzenleyicinin kendisini korumakta sınıfta kaldığını vurgulayan paylaşımlar ve bu konuyla ilgili görevini ne kadar ciddiye aldığına dair rahatsız edici sorular gece boyunca gündemde kaldı.

Senatör Cynthia Lummis, SEC’nin hesabının “tehlikeye atıldığını” savunan bir paylaşımda bulundu. Lumnis, “SEC’nin sosyal medyasında yapılana benzer sahte duyurular piyasaları manipüle edebilir. Olanlar konusunda şeffaflığa ihtiyacımız var” diye konuştu.

Daha önce Cointelegraph’ın daha dahil olduğu benzer bir olayda SEC “İnternette okuduklarınıza dikkat edin. SEC hakkındaki en iyi bilgi kaynağı SEC’dir” demişti. Bu kez birçok kullanıcı “SEC’de olup bitenler konusunda SEC’ye bile güvenilemez.” yorumunda bulundu.

SEC’den açıklama bekleniyor

Söz konusu tweet, dün piyasada hızlı bir yükselişe neden oldu ve ardından yatırımcılar görünen onayı anlamlandırmaya çalışırken Bitcoin fiyatında düşüş yaşadı.

Milletvekilleri ve kripto savunucuları, SEC’in X (eski adıyla Twitter) hesabının nasıl ele geçirildiği ve bunun sahte bir tweet’e yol açtığı hakkında sorular sorarken SEC’den de bu konuda kapsamlı bir rapor bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala