bitcoinBTC/TRY
1.270.578,37 TL 0,82%
ethereumETH/TRY
68.120,57 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.978,16 TL 1,35%
xrpXRP/TRY
19,34 TL 2,67%
solanaSOL/TRY
2.117,20 TL 4,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
68.072,83 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
17,37 TL 1,93%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 2,35%

Paylaş

SEC’in Grayscale kararı bekleniyor

secden ether vadeli islem etf basvurularina yesil isik yaklasiyor

Kripto piyasası, Bitcoin ETF‘lerine yönelik gelişmeleri yakından takip ediyor. SEC‘in Grayscale Investments lehine verilen karara ilişkin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Kurumun mahkeme kararını temyize taşımak için son tarihe yaklaşmış durumda.

sec

SEC, nasıl bir yol izleyecek? İşte tahminler

Menkul kıymetler düzenleyicisinin mahkeme kararına ilişkin tavrına ilişkin farklı görüşler bulunuyor. Bazı analistler, kararın temyize taşınmayacağını belirtiyor. SEC’in Grayscale başvurusu ile ilgili onayı geciktirmenin yollarını arıyor olabileceği de ifade ediliyor.

SEC’in bu hafta mahkeme kararını değerlendirmesi bekleniyor. Kurum, mahkeme kararının yeniden gözden geçirilmesini talep edebilir. Grayscale’in başvurusunun kabul edilmesi teklifinin de masada olduğu ifade ediliyor.

Bloomberg ETF analisti Eric Balcunas, bir X kullanıcısının sorusuna, temyiz olasılığının düşük olduğu ancak yine de başka engeller olabileceği yanıtını verdi. ETF analisti James Seyffart da SEC’in yeni gerekçelerle reddetme girişiminin olası olmadığını söyledi. Seyffart, kurumun geciktirme yolları üzerinde çalışıyor olabileceğini dile getirdi.

Hukuk şirketi Ropes & Gray, eylül ayında GBTC başvurusunun incelenmek üzere SEC’e geri gönderilebileceğini ifade etti. Düzenleyiciye farklı gerekçeyle reddetmek için bir şans daha verilebileceği uyarısında bulunuldu.

En az yedi Bitcoin spot ETF başvurusu onay için düzenleyicinin önünde bulunuyor. SEC, bugüne kadar ETF başvurularını erteleme yönünde karar verirken, nihai kararların 2024’ün mart ayında verilebileceği ifade ediliyor.

Bloomberg analistleri, Grayscale’in mahkemeyi zaferinin ardından spot Bitcoin ETF olasılığını yüzde 75’e yükseltmişti. Oranlar, 2024 sonuna kadar yüzde 95’lik onay olasılığı veriyor.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala