bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,151.99 0.47%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,517.27 0.06%
bnb
BNB (BNB) $ 594.16 0.08%
solana
Solana (SOL) $ 173.82 2.53%
xrp
XRP (XRP) $ 0.595604 4.31%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.436867 0.51%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134243 6.73%

SEC’in Gözdesi STX, Dikkatleri Üzerine Çekti

vfddfv

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para borsalarına adeta savaş açmışken, komisyon, Stack (STX) coin’ini menkul kıymet olarak adlandırdı. STX, SEC tarafından onay alan tek proje olarak kayda geçti.

STX, Yükselişi ile Dikkat Çekiyor

Stack (STX), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), tarafından onaylanan token olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle birlikte, BTC üzerine kurulmuş bir akıllı sözleşme katmanı olan Stacks (STX) fiyatı da son 24 saatte artış gösterdi.

Coinkolik‘in haberine göre; SEC tarafından şu ana kadar onaylanmış olan tek kripto para, son zamanlarda yükseliş kaydetti.

BTC’deki düşüşün, altcoin’lere yansıması ise daha büyük oranlarda gerçekleşti. Pek çok altcoin’de yüzde 20’ye yakın düşüşler gözlemlenirken, SEC tarafından onay tek kripto para ise iki günde yüzde 30 değer kazandı. Piyasadaki bu denli geri çekilmelere rağmen patlama yapan kripto para, şimdilerde yatırımcıların dilinden düşmüyor.

Blockstack, 2019’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) dijital token arzı için onay alabilen ilk ve tek kripto para oldu. STX, son 24 saatte yüzde 30’luk, son 24 saatte de yüzde 12’lik bir yükseliş sergiledi. Ayrıca günün en çok artış gösteren kripto para birimi oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala