bitcoinBTC/TRY
1.093.774,86 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
58.901,75 TL 1,17%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.588,22 TL 1,05%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 1,63%
solanaSOL/TRY
1.734,84 TL 0,79%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
58.848,25 TL 1,13%
cardanoADA/TRY
10,90 TL 2,33%
dogecoinDOGE/TRY
2,36 TL 0,87%

Paylaş

SEC’e Binance eleştirisi

secden ether vadeli islem etf basvurularina yesil isik yaklasiyor

Risk sermayesi şirketi Paradigm, Binance davası ile ilgili SEC’i suçladı. Şirket, SEC‘in kural koyma sürecine bağlı kalmadan yasaları değiştirmeye çalıştığını iddia etti.

SECten halka arz savunmasi Coinbasee guvence verilmedi

Paradigm’den SEC’e eleştiri

Paradigm, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) Binance davasında standart kural koyma prosedürlerini atladığı için eleştirdi. Paradigm‘den yapılan açıklamada, SEC’in düzenleyici sınırlarını kesinlikle aştığı ifade edildi. Şirket, kurumun bu tavrına şiddetle karşı çıktığını dile getirdi.

SEC’in Howey testini uygulamasındaki eksikliklere ilişkin endişelerini de vurguladı. Açıklamada, narenciye bahçeleri ile ilgili 1946 tarihli Yüksek Mahkeme davasından kaynaklanan Howey testine güvenildiği ifade edildi.

Şirket, amicus brief’inde birçok varlığın aktif olarak pazarlandığını, satın alındığını ve kâr beklentilerine dayalı olarak alınıp satıldığını ileri sürdü. Açıklamada, SEC’in bunları sürekli olarak menkul kıymet olarak sınıflandırılmaktan muaf tuttuğuna dikkat çekti. Altın, gümüş ve güzel sanatlar gibi örneklere dikkat çekilerek, yalnızca değer kazanma potansiyeline sahip olmalarının satışlarını doğal olarak bir menkul kıymet işlemi olarak sınıflandırmadığının altı çizildi. Paradigm, kurumun kripto borsalarına yönelik tutumunun menkul kıymetler hukuku ile ilgili endişelere yol açtığını kaydetti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala