bitcoinBTC/TRY
1.588.888,12 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
94.217,03 TL 1,91%
tetherUSDT/TRY
30,85 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
11.890,16 TL 0,77%
solanaSOL/TRY
3.182,95 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
94.036,13 TL 1,80%
xrpXRP/TRY
16,79 TL 0,61%
usd-coinUSDC/TRY
30,85 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
18,06 TL 1,74%
avalanche-2AVAX/TRY
1.135,36 TL 0,09%

Paylaş

SEC’den Terra kurucusunun talebine destek

kwon

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Do Kwon’un ABD’ye iade edilmesini bekleyecek.

SEC, Do Kwon’un avukatlarının duruşmanın Kwon’un ABD’ye iadesinin ardından başlatılması yönündeki talebine hak verdi.

SEC, ABD’nin New York Bölge Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda, 29 Ocak’ta başlaması planlanan duruşmasının 15 Nisan 2024’e ertelenmesini talep etti. Başvuruda şu ifadeler yer aldı.

“SEC, Kwon’un duruşmaya katılabilmesi için erteleme talebine katılıyor. SEC, saygıyla duruşmanın 15 Nisan 2024’te başlatılmasını talep ediyor.”

Terra kurucusunun avukatları 11 Ocak’ta Yargıç Jed Rakoff’a gönderdiği bir mektupta, duruşmanın Kwon’un bizzat katılım sağlayabileceği bir zamana ertelemesini talep etti. Avukatlar, Karadağ’daki iade işlemlerinin beklenenden daha uzun sürdüğünü ifade etti.

SEC, Terra kurucusunun talebine destek verse de Terra davasıyla Kwon’un davasının ayrılması talebime karşı çıktı. Regülatör, iki ayrı duruşma yapılmasının mağdurların iki kez ifade vermesini gerektireceğini ve bunun kısıtlı imkanlara sahip olan bu insanları mağdur edeceğini iddia etti.

Terra ekosisteminin yerel kriptoları UST ve LUNA’nın Mayıs 2022’de yaşadığı çöküş, kripto para piyasalarının yaşadığı çöküşte büyük bir rol üstlendi. Yaşananların ardından Voyager Digital, BlockFi, Celsius Network ve FTX gibi birçok kripto para şirketi, direkt veya dolaylı yoldan etkilenerek iflas etti.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala