SEC ve Ripple Davasında Yeni İddialar Ortaya Atıldı

sec ripple

Bugün Fox Business’tan Charles Gasparino attığı bir tweette, SEC ve Ripple davası hakkında yeni iddiaları gündeme getirdi.

Gasparino, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) kaynaklarından aldığı bilgiyi takipçileriyle paylaştı. Bu bilgiye göre, Ethereum‘un düzenleyici tarafından bir emtia olarak kabul edilmesinin nedeni, Blockchain ağının yerleşik altyapıya sahip olması. Diğer tarafta Ripple ise hâlen kendisini finanse edebilmek için XRP‘ye güveniyor.

Gasparino’ya göre, SEC’in XRP’nin aslında kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia etmesinin asıl nedeni de bu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Mart 2020’de yaptığı bir açıklamada, Financial Times’a şirketin tokeni satmadan kârlı olmayacağını açıklamıştı. Fakat SEC’in şikayetine göre, Ripple 2013 tanıtım belgesinde iş modelinin XRP’nin başarısına dayanıyor.

Ripple SEC

SEC ve Ripple Anlaşmazlığı Sürüyor

Ripple tarafında ise Gasparino’nun açıklaması, topluluğunun üyelerini tatmin etmedi ve birçoğu açıklamaya itiraz etti. 

Bu yüzden Ripple ve XRP topluluğu, bunu yeterli bir etken görmeyerek SEC’in dijital varlıklar üzerindeki dahili müzakereleri hakkında cevaplar talep ediyor.

Ethereum tarafında ise William Hinman’ın Ethereum konusunda güvenlik açıklarına değinmesi akıllara geldi. SEC ise son zamanlarda Hinman’ın konuşmasının dışında kalarak Ethereum’un güvenlik durumu konusunda belirsiz kaldı. 

Ethereum’un şu anda hisse kanıtı (PoS) modeline geçmeye çalıştığını da belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 380.695,29 TL 0,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.399,33 TL 1,72%
cardano
Cardano (ADA) 19,44 TL 0,26%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,44%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.213,57 TL 1,78%
xrp
XRP (XRP) 8,39 TL 2,55%
solana
Solana (SOL) 1.225,55 TL 2,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 274,75 TL 0,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,64 TL 0,11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,90 TL 1,59%
Copy link
Powered by Social Snap