SEC Üyesi Peirce: XRP Bir Menkul Kıymet Olmayabilir

Abone Ol:google-news
0
21/06/2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Üyesi Hester Peirce Ripple hakkında konuştu. Peirce, SEC’nin Ripple’a dava açmasının XRP’nin menkul kıymet olduğu anlamına gelmediğini söyledi.

Peirce, Bloomberg ile yaptığı röportajda XRP’nin yasal statüsünü ele aldı. Ripple’ın SEC tarafından dava edilmesinin illa XRP’nin menkul kıymet olduğu anlamına gelmediğini, bunun yerine XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olarak satıldığı anlamına geldiğini söyledi:

“Bir kripto varlığını menkul kıymet olarak düşündüğümüzde ne yapıyoruz, bir yatırım sözleşmesinin parçası olarak satıldığını söylüyoruz, bu da bu varlığın satışıyla ilgili sözler verildiği anlamına geliyor. Bu, varlığın kendisinin mutlaka bir menkul kıymet olması gerektiği anlamına gelmez. Bu, menkul kıymet olarak satıldığı anlamına gelir.”

Kripto para dostu duruşuyla “kripto anne” lakabını alan Peirce, SEC’nin dolandırıcılık dışı davalara odaklanmak yerine düzenleyici netlik sunması gerektiğini düşünüyor.

Ripple: XRP Yatırım Sözleşmesi Değil

Ripple yöneticileri Chris Larsen ve Brad Garlinghouse, XRP sahiplerinin şirkette hisse sahibi olmaması nedeniyle XRP satışlarının yatırım sözleşmesi olarak değerlendirilemeyeceğini öne sürüyor. 

Mahkeme geçtiğimiz günlerde Ripple’ın itirazlarına rağmen SEC’nin keşif süresini 2 ay uzatma talebine yeşil ışık yakmıştı.

Kaynak: U.Today

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 336.140,11 TL 4,83%
ethereum
Ethereum (ETH) 19.647,36 TL 2,37%
tether
Tether (USDT) 8,66 TL 0,35%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.687,94 TL 2,15%
cardano
Cardano (ADA) 10,89 TL 0,48%
xrp
XRP (XRP) 5,50 TL 1,65%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,58 TL 0,50%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,75 TL 1,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 122,14 TL 0,79%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,58 TL 0,43%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap