bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 65,983.68 2.30%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,443.86 0.98%
bnb
BNB (BNB) $ 584.09 1.14%
solana
Solana (SOL) $ 173.30 3.15%
xrp
XRP (XRP) $ 0.603569 1.65%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.40988 4.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.13098 5.03%

SEC Üyesi Peirce: XRP Bir Menkul Kıymet Olmayabilir

sec uyesi peirce xrp bir menkul kiymet olmayabilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Üyesi Hester Peirce Ripple hakkında konuştu. Peirce, SEC’nin Ripple’a dava açmasının XRP’nin menkul kıymet olduğu anlamına gelmediğini söyledi.

Peirce, Bloomberg ile yaptığı röportajda XRP’nin yasal statüsünü ele aldı. Ripple’ın SEC tarafından dava edilmesinin illa XRP’nin menkul kıymet olduğu anlamına gelmediğini, bunun yerine XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olarak satıldığı anlamına geldiğini söyledi:

“Bir kripto varlığını menkul kıymet olarak düşündüğümüzde ne yapıyoruz, bir yatırım sözleşmesinin parçası olarak satıldığını söylüyoruz, bu da bu varlığın satışıyla ilgili sözler verildiği anlamına geliyor. Bu, varlığın kendisinin mutlaka bir menkul kıymet olması gerektiği anlamına gelmez. Bu, menkul kıymet olarak satıldığı anlamına gelir.”

Kripto para dostu duruşuyla “kripto anne” lakabını alan Peirce, SEC’nin dolandırıcılık dışı davalara odaklanmak yerine düzenleyici netlik sunması gerektiğini düşünüyor.

Ripple: XRP Yatırım Sözleşmesi Değil

Ripple yöneticileri Chris Larsen ve Brad Garlinghouse, XRP sahiplerinin şirkette hisse sahibi olmaması nedeniyle XRP satışlarının yatırım sözleşmesi olarak değerlendirilemeyeceğini öne sürüyor. 

Mahkeme geçtiğimiz günlerde Ripple’ın itirazlarına rağmen SEC’nin keşif süresini 2 ay uzatma talebine yeşil ışık yakmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala