bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,459.27 2.04%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,458.62 2.40%
bnb
BNB (BNB) $ 571.78 0.79%
solana
Solana (SOL) $ 159.54 3.75%
xrp
XRP (XRP) $ 0.579769 10.52%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.443402 1.73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.124645 4.56%

SEC Başkanından Dikkat Çeken DeFi Açıklaması

sec baskani genslerden kripto platformlarina cagri

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’e göre, gelişmekte olan merkeziyetsiz finans (DeFi) endüstrisi kriptodaki en yenilikçi alanlardan biri. Ancak bu, düzenlemeden kaçabileceği anlamına gelmiyor.

Tüm Piyasalar Zirvesi’nde konuşan Gensler, Bitcoin’in takma adlı yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun “paranın tanımına karşı baskı yaparken, DeFi’nin diğer bazı yenilikleri zorlamaya başladığını” dile getirdi.

sec-baskanindan-dikkat-ceken-defi-aciklamasi

SEC Başkanı Gary Gensler: Kötü Biteceğinden Korkuyorum

Gensler’e göre, düzenleyicilerin eşler arası sistemleri yatırımcı korumasına getirmesi yaklaşık üç veya beş yıl aldı ve şu anda DeFi’de gördüğü süreç de bu.

DeFi, lending, verim çiftçiliği, kripto türevleri ve diğer ürünlere odaklanan, merkeziyetsiz, gözetimsiz finansal protokoller ağının genel adıdır. 

Gensler ise, “Bunların hepsi ilginç olsa da, bana eşler arası kredinin yaklaşık 15 yıl önce ortaya çıktığı zamanı hatırlatıyor” diyerek endişelerini belirtti:

“Çok fazla borç veriliyor. Çok fazla ticaret oluyor. Ve korumalar olmadan, kötü biteceğinden korkuyorum.”

Gensler’in umudu, inovasyonun sonunda hayatta kalması olsa da, akılda kalanlar finansal istikrar endişeleri ve kamu koruması.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi arttı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala