SEC Başkanı, Kripto Paralar Hakkında Konuştu

sec baskani kripto paralar hakkinda konustu2

Küresel olarak düzenleyicilerin kripto konusunda ne yapacaklarını bilemedikleri kritik bir dönemdeyiz. Özellikle bu alanda en önemli düzenleyicilerden birisi olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yönelimleri, birçok ülkenin kararlarını etkilemekte. Ancak SEC‘de belirsizlikler sürüyor. Son olarak SEC Başkanı Gary Gensler, kendisine yöneltilen kripto paralar hakkındaki sorularını yanıtladı. Ethereum konusunda ise sessiz kaldı.

CNBC’ye verdiği bir röportaj sırasında kendisine sorulan Ethereum‘un bir kayıt dışı menkul kıymet olup olmadığı sorusuna kesin bir yanıt vermeyen Gensler, şu ifadeleri kaydetti:

“Bu tür halka açık forumlara katılmıyoruz, herhangi bir projeden, olası bir durumdan söz etmiyoruz ve bu şekilde hava yolları hakkında yasal tavsiyeler vermiyoruz.”

sec baskani kripto paralar hakkinda konustu

SEC Başkanı Gensler, Kripto Paraları Uyumlu Çalışmaya Çağırdı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kripto dünyasının en etkili isimleri arasında yer alıyor. Kripto paraların gerekli bilgileri düzenleyicilere vermeleri gerektiğini düşünen SEC başkanı, bu alanda binlerce kripto paranın SEC’e kaydolmadığını belirtti. Gensler, menkul kıymetler olan “çok fazla” kripto para projesinin SEC‘e kaydolma zahmetinden geçmemek için başka bir şey gibi görünmeye çalıştığını iddia ederek sektördeki uyum eksikliğini vurguladı:

“Maalesef bunların pek çoğu ‘Eh, biz güvenlik değiliz’ demeye çalışıyor. Biz sadece başka bir şeyiz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala