SEC Başkanı, Bir Kez Daha Yeni Teknolojiler ile ilgili Konuştu

sec baskani bir kez daha yeni teknolojiler ile ilgili konustu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı (SEC) Gary Gensler, 4 Kasım’da düzenlenen Menkul Kıymetler Uygulama Forumu’na katıldı. Gensler, burada kripto varlıklarla ve merkezi olmayan finansla ilgili bazı açıklamalar yaptı.

SEC Başkanı: Gerçeklere Dayalı Değerlendirmeler Yapacağız

Menkul Kıymet Uygulama Forumu düzenlendi. Bu etkinlikte konuşan isimlerden biri de SEC Başkanı Gary Gensler oldu. Gensler konuşmasında, yeni teknolojik etiketlerin menkul kıymetler tanımlarının gerçeklerini değiştirdiğini reddetti. Burada Gensler’in işaret ettiği etiketler tabii ki merkezi olmayan finans (DeFi) ve kripto varlıklar.

sec baskani bir kez daha yeni teknolojiler ile ilgili konustu 2

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna başkanlık eden Gensler şunları söyledi:

“Bazen insanlar etiketlere odaklanır. Örneğin, ‘merkezi olmayan finans’ (DeFi), ‘para birimi’ veya ‘eşler arası borç verme’ gibi terimler duyuyoruz. Bu kelimeleri gerçek değerinden almak kolay görünebilir. Hata yapmayın: Etiket veya iddia edilen misyon ne olursa olsun, menkul kıymetler yasalarına uygun olup olmadığını belirlemek için belirli bir ürün veya düzenlemenin ekonomik gerçeklerine bakacağız.”

Gensler’in burada dikkat çektiği nokta, yeni sınıflandırmalara değil, gerçeklere ve koşullara dayalı değerlendirmeler yapılması gerektiği. Ayrıca yönetici yine kripto tabanlı varlıkların mevcut menkul kıymet tanımları kapsamına girdiğine dair inancını da işaret etti.

Konuşmasının devamında Ripple ile devam davaya da atıfta bulunan Gensler şunları söyledi:

“Bazı piyasa katılımcıları buna ‘uygulama yoluyla düzenleme’ diyebilir. Ben buna sadece ‘uygulama’ diyorum.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 764.617,31 TL 4,45%
ethereum
Ethereum (ETH) 58.148,95 TL 6,09%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.283,84 TL 8,98%
tether
Tether (USDT) 12,87 TL 0,01%
solana
Solana (SOL) 2.769,90 TL 2,11%
cardano
Cardano (ADA) 22,53 TL 5,54%
xrp
XRP (XRP) 13,65 TL 3,20%
polkadot
Polkadot (DOT) 518,71 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,86 TL 0,14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,87 TL 3,12%
Bağlantıyı kopyala