SBI Crypto, Riot Blockchain’e Dava Açtı

sbi crypto riot blockchaine dava acti

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden birisi olan Riot Blockchain’e yeni davalar açılmaya devam ediyor. Son olarak SBI Crypto, Riot Blockchain’e ait olan veri merkezine dolandırıcılık ve ihmal sebebiyle dava açtı.

Riot Blockchain’e Bir Dava Daha

Bitcoin madencilik alanında faaliyet gösteren SBI Crypto, Riot Blockchain’e ait veri merkezi olan Whinstone’un büyük ölçekli madencilik operasyonlarını barındırma kapasitesini sahtekarlıklarla yanlış beyan ettiği gerekçesiyle şirkete dava açtığını ifade etti.

sbi crypto riot blockchaine dava acti 2

SBI Crypto, Riot Blockchain’e ait bir veri merkezi olan Whinstone US’ye büyük ölçekli bir madencilik operasyonuna ev sahipliği yapmaya hazır olduğu nokrasında yanlış beyanlarda bulunduğu ve sonrasında yaşanan gecikmelerle standartların altına kalan hizmet koşulları sebebiyle oluşan milyonlarca dolarlık zararlar sebebiyle dava açtı.

ABD Batı Bölge Mahkemesi’nde açılan davaya göre, SBI Crypto’nun veri merkezine karşı takip ettiği suçlamalar arasında, “dolandırıcılık, sözleşmenin hileli teşviki, ihmalkâr kefalet ve barındırma hizmeti sözleşmesinin ihmali” bulunuyor. Bununla birlikte Riot Blockchain, Mayıs 2021’de Whinstone’u satın aldığını açıklamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
559.480,99 TL 2,97%
ethereumETH/TRY
38.060,97 TL 3,05%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.297,46 TL 2,26%
usd-coinUSDC/TRY
19,96 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
9,66 TL 2,21%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 2,01%
staked-etherSTETH/TRY
38.008,64 TL 3,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 0,87%
matic-networkMATIC/TRY
18,63 TL 0,56%
Bağlantıyı kopyala