Satoshi Dönemi Bitcoin Cüzdanı 10.5 Yıl Sonra Aktif Oldu

satoshi donemi bitcoin cuzdani 10 5 yil sonra aktif oldu

Bitcoin‘in ilk çıktığı döneme ait uzun zamandır kullanılmayan birçok cüzdan bulunuyor. Ancak kısa bir süre önce 10.5 yıllık cüzdan ilk defa aktif oldu. Whale Alert verilerine göre, eski bir Bitcoin (BTC) sahibi, Satoshi Nakamoto’nun bilinen son e-postasını gönderdiği ve web’den kaybolduğu 2011 yılından bu yana ilk kez paralarını cüzdanlarından taşıdı.

Eski Bitcoin (BTC) sahibinin 10.5 yıl önce yaptığı 8.425 dolarlık yatırımı 23.7 milyon dolara dönüştü. Diğer taraftan cüzdanın bunca zamandır (ki Bitcoin’in (BTC) 69.000 dolar seviyesini görmesi de dahil) aktif olmaması ve şimdi birden aktif olması ise dikkat çekti.

satoshi donemi bitcoin cuzdani 10 5 yil sonra aktive edildi

10.5 Yıl Sonra Aktif Olan Bitcoin Cüzdanı

Bitcoin ilk gününden bu yana birçok kişi tarafından dikkatle takip edildi. Ancak BTC‘nin devasa bir yatırım aracı olması sanılanın aksine hemen gerçekleşmedi. İlk dönemde Bitcoin’in (BTC) bir balon olduğunu düşünenlerin sayısı, onun küresel bir değer varlığı olduğunu düşünenlerden bir hayli fazlaydı. Bu yüzden 10.5 yıl sonra aktif olan bu cüzdanın kontrollü bir şekilde bunda yıl beklemesi pek olası değil. Bu işlem için daha olası açıklama, birisinin yanlışlıkla kripto cüzdanını keşfetmesi veya şifresini bulması olabilir.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 488.483,83 TL 3,68%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.294,24 TL 0,28%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,42%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.881,07 TL 0,18%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,58 TL 0,39%
cardano
Cardano (ADA) 13,72 TL 1,32%
xrp
XRP (XRP) 8,04 TL 0,89%
solana
Solana (SOL) 1.225,71 TL 4,71%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,43 TL 2,96%
polkadot
Polkadot (DOT) 241,14 TL 3,89%
Bağlantıyı kopyala