bitcoinBTC/TRY
1.590.337,66 TL 1,57%
ethereumETH/TRY
90.777,11 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
30,89 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
11.833,70 TL 7,97%
solanaSOL/TRY
3.204,67 TL 3,75%
xrpXRP/TRY
16,84 TL 2,40%
staked-etherSTETH/TRY
90.772,47 TL 2,15%
usd-coinUSDC/TRY
30,85 TL 0,35%
cardanoADA/TRY
18,29 TL 3,75%
avalanche-2AVAX/TRY
1.156,23 TL 2,46%

Paylaş

Sam Bankman-Fried, Kendisini Aklamaya Çalışıyor

sam bankman fried kendisini aklamaya calisiyorRTT

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried‘in kefaletle serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra büyük miktarlarda kripto para birimini nakde çevirdiği iddia ediliyor. Zincir üzerindeki bir soruşturmaya göre, SBF’nin ev hapsindeyken Seyşeller’deki bir kripto borsasından 684 bin dolar nakde çevirdiği iddia ediliyor. Bu kez çıkan haberlere göre; Sam Bankman-Fried, FTX dolandırıcılık davasında suçsuz olduğunu savunmaya hazırlanıyor.

Bankman-Fried, FTX Dolandırıcılık Davasında Suçsuz Olduğunu Savunmaya Hazırlanıyor

Sam Bankman-Fried, FTX müşteri mevduatlarını kendi Alameda Araştırma hedge fonunu desteklemek, emlak satın almak ve milyonlarca dolarlık siyasi katkı yapmak için yasa dışı bir şekilde kullanmakla suçlanıyor.

sam bankman fried kendisini aklamaya calisiyorRRF

Hatırlatmak gerekirse Bankman-Fried, yaşadığı ve borsanın bulunduğu Bahamalar’dan geçen ay iade edilmesinin ardından 250 milyon dolarlık bonoyla serbest kaldı.

Bankman-Fried, serbest bırakıldığından beri elektronik izlemeye tabi tutuluyor ve her ikisi de Kaliforniya’daki Stanford Hukuk Fakültesi’nde profesör olan ailesiyle birlikte yaşaması gerekiyor.Massachusetts Teknoloji Enstitüsü mezunu, kara para aklamak ve kampanya finansmanı ihlalleri yapmak da dahil olmak üzere iki adet elektronik dolandırıcılık ve altı komplo suçlamasıyla suçlandı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala