bitcoinBTC/TRY
766.415,56 TL 3,65%
ethereumETH/TRY
47.375,60 TL 3,29%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.962,90 TL 1,32%
xrpXRP/TRY
14,32 TL 1,37%
usd-coinUSDC/TRY
27,44 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
47.480,59 TL 3,52%
solanaSOL/TRY
649,69 TL 11,28%
cardanoADA/TRY
7,25 TL 4,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,58%

Paylaş

Rusya, Kripto Borsası OKX’in Web Sitesine Erişimi Kapattı

Rusya Kripto Borsasi OKXin Web Sitesine Erisimi Kapatti

Küresel olarak kripto sektörü oldukça ince bir çizgide yürüyor. Bir tarafında düzenleyiciler, diğer tarafında yatırımcılar derken oldukça dalgalı bir dönemden geçen sektörün sıkıntıları da genelde bir yerde toplanıyor: Borsalar. Son olarak OKX‘in resmi web sitesi, sebebi henüz bilinmeyen bir şekilde Rusya‘da engellendi.

Rusya Kripto Borsasi OKXin Web Sitesine Erisimi Kapatti 2

Rusya Kripto Borsası OKX’in Web Sitesine Erişimi Engelliyor

Rusya, kripto paralar söz konusu olduğunda son dönemin en çok konuşulan ülkelerinden biri. Öyle ki birçok ülkeden ağır yaptırımlar ile boğuşan Rusya’nın bu yaptırımları delmek için kriptoyu kullandığı düşünülüyor. Ek olarak ülkedeki düzenleme çalışmaları hızlandı. Diğer taraftan Rusya’dan gelen birbiri ile zıt düzenleyici görüşleri de kafaları karıştırmış durumda.

Son olarak ülkenin STK’sı Roskomsvoboda‘nın kara liste kayıtlarına OKX’in web sitesini eklemesi gündeme geldi. Neden böyle bir kararın alındığına dair herhangi bir bilgi paylaşılmazken, kararın 4 Ekim’de alındığı belirtildi.

Bununla birlikte OKX’in Rusya’da engellenen ilk borsa olmadığını belirtelim. Öyle ki 2021’in haziran ayında Binance de engellenen borsalar arasında yerini almıştı. Binance ise bunun, düzenleyiciden hiçbir uyarı veya şikayet alınmadığı halde yapıldığını belirtmişti. Bunun üzerine Binance’in sitesine erişim engeli kararı, bu yılın ocak ayında kaldırılmıştı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala