bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,112.11 2.33%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,199.59 1.40%
bnb
BNB (BNB) $ 536.63 0.77%
solana
Solana (SOL) $ 145.01 3.54%
xrp
XRP (XRP) $ 0.532225 2.17%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.431204 1.19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.112184 2.27%

Robinhood, Kripto Para Cüzdanı Üzerinde Çalışıyor

robinhood kripto para cuzdani uzerinde calisiyor

Kripto varlık alım satım platformu Robinhood, kullanıcılardan gelen taleplerle işlevselliğini artırmak için çalışmalar yapıyor. Kısa süre önce yeni bir yatırım özelliğini duyuran Robinhood, şimdi de kolları kripto para cüzdanı için sıvadı.

Robinhood’un iPhone uygulamasının beta sürümü, şirketin yeni dijital varlık özelliklerindeki en son güncellemeleri gün yüzüne çıkardı. Cüzdan kullanıma sunulduğunda, Robinhood kullanıcıları birden fazla kripto para birini gönderip alabilecek ve saklayabilecek.

Robinhood Kripto Para Cüzdanı Yolda

Kripto cüzdanı hamlesiyle birlikte kullanıcılar, yatırım platformundan doğruca kripto varlık alıp gönderebilecek. Mobil uygulamanın beta sürümünde bu detayı ortaya çıkaran Bloomberg oldu. Bloomberg, yeni özelliğe kaydolan kullanıcıların bir bekleme listesi sayfasının gizli bir görüntüsünün olduğunu ve kripto transferleri kodunu içerdiğini tespit etti.

robinhood kripto para cuzdani uzerinde calisiyor 2

Aslında Robinhood kullanıcıları halihazırda, platform üzerinden kripto varlık alıp satabiliyor. Ancak, bunu USD’ye ya da USD’den dönüştürmeleri gerekiyor. Ancak yeni bir cüzdan uygulamasının olması, kripto varlıkların doğrudan gönderilebileceğine işaret ediyor.

Robinhood CEO’su Vlad Tenev de daha önce, kripto cüzdanları eklemenin şirket geliştiricileri için bir öncelik olduğunu ve aktif olarak bunun üzerinde çalıştıklarını belirtmişti.

Şimdilik resmi bir lansman tarihi yok. Ancak, beta uygulamasındaki sızıntı bunun çok da uzak olmadığını gösteriyor. Şimdilik Robinhood cephesinden konuyla ilgili net bir açıklama gelmedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala