bitcoinBTC/TRY
1.271.359,41 TL 0,05%
ethereumETH/TRY
68.614,65 TL 0,85%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.953,28 TL 0,55%
xrpXRP/TRY
19,34 TL 0,42%
solanaSOL/TRY
2.141,78 TL 0,75%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
68.673,08 TL 0,96%
cardanoADA/TRY
17,66 TL 3,76%
dogecoinDOGE/TRY
2,97 TL 2,70%

Paylaş

RNDR token’ları Solana’ya taşınabilecek

render

Yapay zeka token’ı Render Network, çekirdek altyapısını Ethereum’dan Solana’ya taşıdı.

Merkezi olmayan bir bilgi işlem ağı olan Render Network, çekirdek altyapısını Ethereum’dan Solana’ya başarıyla yükseltti. RNDR token sahipleri artık tokenlerini Ethereum blokzincirinden Solana blokincirine taşıyabilecekler.

Render Vakfı, hızlı ve başarılı bir yükseltmeyi desteklemek amacıyla yükseltmeyle ilişkili Ethereum’daki kullanıcı transfer ücretlerini sübvanse etmek için 1,14 milyon RNDR’ye kadar hibe tahsis etti. Yükseltme yapan ilk kullanıcılara, 40 milyon ila 220 milyon arasında değişen oranlarda bir puan sistemine dayalı olarak 1,14 milyon RNDR’den bir pay verilecek.

Yükseltme asistanı hibe programı üç ay sürecek ve ardından sahiplerin RNDR tokenlerini Solana blokzincirine taşımak için gaz fiyatlarını ödemeleri gerekecek. Ethereum ve Solana arasındaki varlık transferlerini mümkün kılmak için Render Network Yükseltme Asistanı, Wormhole’un zincirler arası mesajlaşma protokolünü kullanacak.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala