bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,927.40 0.31%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,480.54 0.85%
bnb
BNB (BNB) $ 578.08 0.57%
solana
Solana (SOL) $ 161.17 0.70%
xrp
XRP (XRP) $ 0.580729 8.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.440666 1.53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122683 1.91%

Ripple’dan önemli bir ortaklık

XRP Ledger Ripple

Ripple’ın desteklediği XRP Ledger, XRPL EVM yan zinciri için Axelar’ı tercih etti. Bu ortaklık ile daha verimli bir blokzincir oluşturulması hedefleniyor.

Ripple, blokzincir ağı Ledger’ın geliştirilmesi ve tam donanımlı bir blokzincir haline getirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Ekip, birlikte çalışabilirlik platformu olan Axelar ile iş birliğine gittiğini duyurdu. Bu iş birliği ile birlikte yaklaşmakta olan XRPL EVM yan zinciri Axelar köprüsü ile başlatılacak.

Ripple ve Axelar iş birliği XRP’ye odaklanacak

Ripple’ın yeni partneri Axelar, XRP’nin XRPL EVM’deki işlem ücretleri için kullanılacak eXRP’ye dönüştürülmesini sağlayacak.

İş birliği duyurusu hakkında detay veren Ripple, Axelar’ın kullanılmasının kullanıcı deneyimini iyileştireceğini savundu. Kripto şirketi, köprü protokolü aracılığıyla güvenlik önlemlerinin de artırılacağını belirtti. Axelar’ın geçmişinde Uniswap ve Microsoft gibi büyük şirketler ile entegrasyonlar yer alıyor.

Ripple, Axelar’a geçerek XLS-38 çapraz zincir köprüsünden uzaklaşacak. Bu köprünün zorlu olduğu belirtilmişti. Ripple, “XRP için XLS-38 ve diğer token’lar için Axelar olmak üzere iki farklı köprü kullanmak ve zincirler arası akıllı sözleşmeler yapmak kullanıcı yolculuğunu karmaşıklaştırıyor. Tek bir köprüde birleştirilerek süreç basitleştiriliyor, daha sezgisel ve kullanıcı dostu hale getiriliyor.” şeklinde yorum yaptı.

Daha önce Ripple, XRPL üzerinde çalışan geliştiricilere 1 milyar XRP’lik bir fon oluşturmuştu. Japonya ve Güney Kore’de blokzincirin geliştirilmesini teşvik edecek çalışmalar yürütüldü.

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, XRP 0,4950 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala