bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 59,628.98 1.83%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,181.26 1.03%
bnb
BNB (BNB) $ 533.04 0.43%
solana
Solana (SOL) $ 144.17 3.18%
xrp
XRP (XRP) $ 0.529661 1.96%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.428282 0.78%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.111684 2.01%

Ripple’dan Coinbase’e: Partiye Hoşgeldin

rippledan coinbasee partiye hosgeldin

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC), yüksek faizli kripto ürünü Lend ile ilgili Coinbase’i uyardı. Konuyla ilgili tweet atan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC tarafından dava edilmekle tehdit edildiklerini açıklamıştı. Gündem bu haberle çalkalanırken Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da attığı tweet ile konuya dahil oldu. Ripple Coinbase ikilisi aynı yollardan mı geçiyor?

Ripple, Coinbase ve SEC

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un attığı tweeti alıntıladı ve bir gif ile yanıt verdi. Gif’te, Türkçesi, ‘Partiye hoşgeldin’ yazılı bir görsel bulunması dikkat çekti.

SEC’in Coinbase karşı bu hamlesi, ilerleyen dönemde bu tür ürünleri izlemesi ve bunları sunan şirkete dava açması için ilk adım olabilir.

SEC’in uyarısına yanıt olarak, Coinbase Hukuk Görevlisi Paul Grewal topluluğu bu tehdit hakkında bilgilendiren bir blog yazısı kaleme aldı. Aynı zamanda, yönetici, son altı ay içinde SEC ile şirket arasındaki Lend hakkında yapılan tartışmalara değindi.

Ürünü duyurma planları Haziran ayında şekillenmişti. Ancak, SEC o zamandan beri Coinbase’in ürünle devam etmesini engellemeye çalışıyor.

Bir Twitter dizisinde Armstrong, SEC’e karşı hayal kırıklığını ve öfkesini dile getirdi. Yöneticiye göre, tüm çabalara rağmen SEC, kripto politikaları konusunda şeffaf olamadı. Coinbase CEO’su, Ripple’ın SEC’e karşı kendi davasında baştan beri yaptığı aynı noktalara da değindi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala