Ripple (XRP) ve SEC Arasındaki Son Duruşma Gerçekleşti

ripple sec btch

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki dava devam ediyor. Taraflar yeni bir duruşmada karşı karşıya geldiler.

SEC’in duruşma avukatlarından Jorge Tenreiro, Yargıç Sarah Netburn ile gerçekleştirdiği telefn konferansında, Ripple avukatlarınım şirket içeriisnde XRP’nin bir para birimi ve menkul kıymet olabileceğini söylediklerini belirtti:

“Onlar sofistike oyunculardı ve bu amaçla en az 12 hukuk firmasıyla anlaştılar. Ripple’ın sözde kafa karışıklığı, gerçekte söylenene karşı test edilmelidir.”

Tenreiro, sanıkların davaya ruh hallerini fazlasıyla yansıttıklarını ifade etti.

“Savunmalarının bir parçası olarak ruh hallerini de davaya yansıtıyorlar.”

Tenreiro, Ripple’ın avukatlardan aldıkları tavsiyelere uymadıkları takdirde, oyunun sona ereceğini dile getirdi:

“Tavsiye alırlarsa ve uymazlarsa, kaybederler… Avukatları onlara ne söylerse söylesin yine de SEC ile ilgilenmek durumundalar. Bu onların savunmasının sonu anlamına gelir. Kafaları karıştı ve borsalar ne verdiklerini bilmiyoruz.”

Ripple’dan Yanıt

Ripple’ın dava avukatlarından Gregory Rapawy, Ripple’ın almış olduğu tavsiyelerin, savunma konusu olmadığını ifade etti.

“XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olmadığına inanmamız veya inanmamamız önemli değil. Yaptğımız savunma son derece adildir.”

Tenreiro buna yanıt olarak, Ripple’dan olumlu savunmasını gerçi çekmesini istedi.

Rapawy ayrıca, Ripple’ın ayrıcalıklı olmayan dahili belgelerin araştırılmasına direnmediğini ve her iki tarafın dahili belgelerinin de potansiyel olarak adil bildirim savunmasıyla alakalı olduğunun da altını çizdi.

Yargıç Netburn, dava ile ilgili kararı kısa bir süre içerinde açıklayacağını söyledi.

 

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 365.346,13 TL 3,29%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.243,18 TL 5,54%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 18,24 TL 4,32%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.118,15 TL 4,17%
xrp
XRP (XRP) 8,01 TL 3,21%
solana
Solana (SOL) 1.118,30 TL 9,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,68 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,12 TL 6,04%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 2,42%
Copy link
Powered by Social Snap