bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,213.01 0.76%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,523.31 0.49%
bnb
BNB (BNB) $ 594.02 0.04%
solana
Solana (SOL) $ 174.17 2.82%
xrp
XRP (XRP) $ 0.594835 3.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.437642 0.26%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134526 7.20%

Ripple, SEC’nin itirazına karşı çıktı

ripple 2

Ripple Labs, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun XRP kararını temyize götürme hamlesine itiraz etti.

Şirket, ABD Yargıcı Analisa Torres’ten SEC’nin talebini reddetmesini istedi. Regülatör, karara itiraz edebilmek için Torres’in iznine ihtiyaç duyuyor çünkü verilen karar nihai bir karar değil.

Analisa Torres’in temmuz ayında vermiş olduğu karar, kripto para sektörü tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Yaşanan gelişmelerin ardından XRP’nin değerinde önemli bir yükseliş görüldü.

Diğer davalar etkilenebilir

Regülatör, gerçekleştirdiği itirazda, XRP lehine çıkan kararın Binance ve Coinbase’e karşı açılan davaları da etkileyebileceği ifade edildi. SEC, Binance ve Coinbase’e açtığı davanın ardından kripto sektörünün hedefinde yer almıştı.

Terraform davasının yargıcı Jed Rakoff da Analisa Torres’in aldığı karara katılmadığını ifade etti.

Bununla birlikte Ripple, konunun temyize taşınması halinde kurumsal satış konusuna itiraz edeceğini vurguladı. Yargıç Torres, XRP’nin kripto borsalarında satışının bir ihlale sebep olmadığı yönünde karar alırken, varlığın kurumsal müşterilere satışının ise bir menkul kıymet satışı olduğunu söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala