bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,006.15 1.62%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,434.11 0.53%
bnb
BNB (BNB) $ 569.55 1.07%
solana
Solana (SOL) $ 158.32 1.22%
xrp
XRP (XRP) $ 0.576607 4.88%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.431828 4.04%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.119677 4.01%

Ripple Davası Devam Ederken XRP Fiyatı Arttı

ripple davasi devam ederken xrp fiyati artti

Ripple’ın XRP’si, SEC ile devam eden davanın belirsizliği nedeniyle karşı karşıya kaldığı baskıyı geride bırakmış gibi görünüyor. Yatırımcıların ilgisi XRP’ye yönelmiş durumda. Bunu, pazartesi günü gelen yükseliş trendinden anlayabiliyoruz. XRP fiyatı arttı ve bu yazının yazıldığı sıralarda XRP/USD 1.36 dolardan işlem görüyor.

Yasal taraftan bakıldığında, XRP topluluğu arasında SEC çalışanlarının kripto para birimindeki varlıklarıyla ilgili belgeleri teslim etmeyi reddetmesinin, Ripple’ın lehine olabileceği yönünde iyimser tahminler bulunuyor. Ayrıca bunlara ek olarak, SEC’in XRP ve ETH’nin durumuyla ilgili DPP tarafından korunduğunu belirten dahili belgelere erişim sağlamaması da Ripple’ın davadaki yerini güçlendirmeye yardımcı olabilir.

ripple davasi devam ederken xrp fiyati artti 2

Yön Yukarı Döndü, XRP Fiyatı Arttı

Tüm bu pozitif çerçevenin içinde XRP’nin de yönü yukarı döndü. Bu kripto para biriminin yukarı doğru hareketleri diğer kripto para birimlerinde görülenlerden çok daha zayıf olsa da oyunda kalmasına yardımcı oldu.

Aynı zamanda XRP balinaları arasında artan bir aktivite de var. Bu da XRP’nin yakın vadede her iki yönde de güçlü fiyat hareketi yapabileceği iddialarını güçlendiriyor.

Whale Alert’e göre, birkaç “balina” veya kripto paranın büyük sahipleri, bilinmeyen cüzdanlarda milyonlarca XRP coin işlemi gerçekleştirdi. Ek olarak, XRP cüzdanları arasındaki genel aktivite, işlem hacimlerinin artması ve Ripple’ın XRP’sinin fiyatını desteklemesiyle son zamanlarda yükselişte.

Bir kripto para analisti olan Michaël van de Poppe, son zamanlarda yükseliş momentumunda bir artış gözlemleyerek XRP için dikkat çeken bir tahmin paylaştı. Analist yaptığı analize dayanarak, Ripple’ın kripto para biriminin önümüzdeki dönemde yüzde 40’tan fazla artırabilecek bir rallide olabileceğini iddia etti.

SEC, Uniswap Labs’a soruşturma açtı haberleriyle gündeme geldi. Haberin detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala