Ripple CEO’su SEC ile Bir Şartla Anlaşmaya Açık

ripple ceo sec anlaşmaya varabilir

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı bir röportajda XRP hakkında konuştu. XRP konusunda “mutlak kesinlik” olması durumunda Ripple’ın SEC ile anlaşmaya istekli olacağını açıkladı.

“SEC ile ileriye dönük yapıcı bir yol bulabildiğimiz ölçüde, elbette bunu bulmak istiyoruz. İleriye dönük olarak XRP’nin ne olduğu konusunda kesin bir kesinlik olmadıkça, ne zaman karar vereceğine dair bir senaryo yok.

Ripple, piyasayı ve yargıcı XRP’nin faydası hakkında eğitmeye kararlı:  

“XRP’nin nasıl son derece güçlü bir araç olabileceğine dair net bir vizyonumuz var…Kripto topluluğunda ve XRP topluluğunda XRP ile harika şeyler yap8an başka birçok insan var.

Garlinghouse’a göre SEC’in Ethereum (ETH) hakkındaki belirsiz açıklamaları düzenleyicinin kararlarında bir netliğin olmadığını gösteriyor. Ajansın kripto para biriminin menkul kıymetler durumunu geri izlediğini iddia ediyor :     

“Bence netlik eksikliği var ve olmaya devam ediyor.”

ripple sec davasi

Ripple ve SEC Davası Belirsizliğini Koruyor

BTCHaber.com yazarımız Celil Öztürk‘ün yazısında şu ifadelere yer veriyor:

“SEC, 22 Aralık 2020 tarihinde Ripple ve iki yöneticisi Brad Garlinghouse ve Chris Larsen hakkında yasa dışı (kayıt dışı) menkul kıymet satışı gerekçesiyle dava açtı.

Ripple davası yatırımcıların davaya müdahil olma girişimi gibi birçok açıdan ilk olma özelliği taşıyan nitelikleri ve savunma argümanlarında Ethereum ve Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paralara da referans verilmesi itibariyle kripto para topluluğu ve ekosistem açısından önemli bir dava olarak önümüzde duruyor.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.560,97 TL 2,92%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.287,33 TL 1,83%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.907,71 TL 5,44%
tether
Tether (USDT) 8,93 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 19,11 TL 1,95%
xrp
XRP (XRP) 9,82 TL 4,21%
solana
Solana (SOL) 1.325,91 TL 2,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 301,78 TL 2,05%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,93 TL 0,18%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,00 TL 3,46%
Copy link
Powered by Social Snap