bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,112.11 2.33%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,199.59 1.40%
bnb
BNB (BNB) $ 536.63 0.77%
solana
Solana (SOL) $ 145.01 3.54%
xrp
XRP (XRP) $ 0.532225 2.17%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.431204 1.19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.112184 2.27%

Ripple, ABD Hazine Bakanlığı Eski Yöneticisi Rosie Rios’u Kadrosuna Dahil Etti

ripple abd hazine bakanligi eski yoneticisi rosie riosu kadrosuna dahil etti 1

ABD Hazine Bakanlığı’nın üst düzey eski yöneticilerinden Rosie Rios Ripple’ın yönetim kuruluna katıldı. Rios, bundan böyle blokzinciri devinin yönetim kurulununda bulunacak. 

ABD merkezli blokzinciri devi Ripple, önceki gün yönetim kurulu için iki önemli isim duyurdu. Bu isimler ise yeni finans müdürü Kristina Campbell ve yönetim kurulu üyesi Rosie Rios oldu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konu hakkında şirketin resmi internet sitesinden bir açıklama yayımlandı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bu iki istisnai lider, şirket için çok önemli bir zamanda Ripple’a katılıyor. Rosie’nin kamu ve özel sektördeki deneyimi Ripple için paha biçilmez bir bakış açısı sağlıyor, özellikle de endüstri kripto para geleceğini tanımlamak için çalışırken. Ayrıca, hızla ivme kazanan işletmelerde Kristina’nın kapsamlı bilgi birikimini ve başarısı önemli. Hızlı uluslararası büyümemize devam ederken ve ABD’de yasal düzenlemelerin netliğini savunurken onları takımda bulundurduğumuz için çok şanslıyız.”

Onur Ödülü Almıştı

Obama yönetiminde ABD’nin 43. Haznedarı olarak görev yapan Rios, ABD Hazine Bakanlığı tarafından verilen en yüksek onur ödülü olan Hamilton Ödülünü de kazanmıştı. Rios konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Kariyerimi, durgun süreçlere yeni ve yenilikçi çözümler getirmeyi gerektiren finansal katılım ve yetkilendirmeye adadım. Şirkete katıldıktan sonra Ripple, ödemeleri küresel olarak kolaylaştırmak için önemli ve meşru bir rolde kripto para biriminin nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden biri. Blockchain ve kripto, gelecekteki küresel finansal sistemlerimizin temelini oluşturacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala