Ripple, ABD Hazine Bakanlığı Eski Yöneticisi Rosie Rios’u Kadrosuna Dahil Etti

Abone Ol:google-news
0
05/05/2021

ABD Hazine Bakanlığı’nın üst düzey eski yöneticilerinden Rosie Rios Ripple’ın yönetim kuruluna katıldı. Rios, bundan böyle blokzinciri devinin yönetim kurulununda bulunacak. 

ABD merkezli blokzinciri devi Ripple, önceki gün yönetim kurulu için iki önemli isim duyurdu. Bu isimler ise yeni finans müdürü Kristina Campbell ve yönetim kurulu üyesi Rosie Rios oldu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konu hakkında şirketin resmi internet sitesinden bir açıklama yayımlandı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bu iki istisnai lider, şirket için çok önemli bir zamanda Ripple’a katılıyor. Rosie’nin kamu ve özel sektördeki deneyimi Ripple için paha biçilmez bir bakış açısı sağlıyor, özellikle de endüstri kripto para geleceğini tanımlamak için çalışırken. Ayrıca, hızla ivme kazanan işletmelerde Kristina’nın kapsamlı bilgi birikimini ve başarısı önemli. Hızlı uluslararası büyümemize devam ederken ve ABD’de yasal düzenlemelerin netliğini savunurken onları takımda bulundurduğumuz için çok şanslıyız.”

Onur Ödülü Almıştı

Obama yönetiminde ABD’nin 43. Haznedarı olarak görev yapan Rios, ABD Hazine Bakanlığı tarafından verilen en yüksek onur ödülü olan Hamilton Ödülünü de kazanmıştı. Rios konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Kariyerimi, durgun süreçlere yeni ve yenilikçi çözümler getirmeyi gerektiren finansal katılım ve yetkilendirmeye adadım. Şirkete katıldıktan sonra Ripple, ödemeleri küresel olarak kolaylaştırmak için önemli ve meşru bir rolde kripto para biriminin nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden biri. Blockchain ve kripto, gelecekteki küresel finansal sistemlerimizin temelini oluşturacak.”

Kaynak: Forkast

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.047 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 351.465,07 TL 0,32%
ethereum
Ethereum (ETH) 21.412,32 TL 3,49%
tether
Tether (USDT) 8,42 TL 0,55%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.823,74 TL 3,93%
cardano
Cardano (ADA) 11,19 TL 1,67%
xrp
XRP (XRP) 6,33 TL 0,38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,80 TL 3,76%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,41 TL 0,70%
polkadot
Polkadot (DOT) 142,64 TL 7,40%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,40 TL 0,91%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap