bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 68,294.30 1.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,548.69 1.08%
bnb
BNB (BNB) $ 604.45 1.66%
solana
Solana (SOL) $ 183.44 5.96%
xrp
XRP (XRP) $ 0.596131 0.84%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.446754 2.72%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.140744 6.26%

Revolut Ofis İçin WeWork’e Bitcoin Ödeyecek

Free Revolut Card

Yatırım turunda 800 milyon dolar yatırım alıp, İngiltere’de türünün en büyük şirketi haline gelen Revolut, WeWork ile Bitcoin (BTC) yoluyla ödeme için anlaşma imzaladığını duyurdu.

Bu Dallas Texas’taki ABD merkezli yeni ofis, firmanın bugüne kadarki en büyük ofis alanı ile 300 çalışana ev sahipliği yapacak. 

Şubat ayından bu yana Revolut, çalışanlarının çoğuna ne zaman ofise ve ne zaman evden çalışacaklarını seçmelerine olanak tanıyan esnek çalışma stratejisi benimsiyor.

Yine de firma ofiste çalışmak isteyen çalışanlar, Bitcoin ile kiralanan çalışma alanlarında çalışabilecekler.

Revolut, şirketin bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerine olan artan inancının önemini vurgulamak için Bitcoin ile ödeme yapmayı seçti.

Revolut’tan yapılan bir açıklamaya göre, kripto ile ödeme yapmak, işlem için aracı kurumların ihtiyacını da ortadan kaldırıyor ve böylece firmayı maliyetli uluslararası havale ücretlerinden kurtarıyor.  

cryptopayment

Kripto Ödemeleri Yaygınlaşıyor

WeWork, bu yıl Nisan ayında hizmetleri için kripto ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurmuştu. İşlemler, kripto ödeme sağlayıcısı BitPay aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Amerikan kripto borsası Coinbase ise, kripto para birimi ile firmaya ödeme yapan ilk şirket oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi arttı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala