bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,621.12 0.94%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,446.48 2.62%
bnb
BNB (BNB) $ 589.69 2.32%
solana
Solana (SOL) $ 179.82 2.38%
xrp
XRP (XRP) $ 0.607885 2.03%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.425802 4.93%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.138671 0.59%

Quantum DRBIO’dan piyasalara giriş hazırlığı

Quantum DRBIOdan piyasalara giris hazirligi

Yatırımcıların yeni proje arayışları devam ederken, iddialı bir proje olan Quantum DRBIO piyasaya çıkış için ilk adımlarını attı. 3 yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan ve 7 çığır açan buluşun dünyaya yayılımı amacıyla kurulan, Quantum DRBIO platformu 28 Temmuz’da Uniswap lansmanıyla ilk arzını yapmaya hazırlanıyor.

Quantum DRBIOdan piyasalara giris hazirligi22

Quantum DRBIO Platformunun çarpıcı özellikleri şöyle:

Blockchain üzerinde 7 buluşun işletim sistemi

Blockchain’ler üzerine çok katmanlı ekonomi ve iş modelleri kurulmuş.

İşletim sistemi Quantum DRBIO adı verilen bir yönetim platformu üzerinde kurulmuş. Sağlık, Enerji, Tarım ve Çevre alanında 7 alt sektörde 7 işletme ve 7 ekonomiyi $DRBIO adı verilen tek bir kripto varlık üzerinde birleştirilmiş.

İşletim temelinde çığır açıcı buluşlara yatırım yapılmış ve yapılmaya devam ediliyor.

Buluşlar dünya standartlarında yapılan bilimsel çalışmalarla ispatlanıyor, iş ve ekonomi modelleri belirleniyor, blockchain ile entegre edilerek hayata geçiriliyor.

Quantum DRBIO platformu ödüllü biyoteknoloji buluşunun faaliyete geçmesi ile başlatılıyor.

Hayata geçen ilk buluş, ödüllü müthiş bir tedavi teknolojisi. Hayvanlarda tüm virüs tipleri ve bakteriler üzerinde rekor başarılar elde edilmiş. Bilimsel çalışmaları tamamlanmış. Makaleleri yayımlanmış 2023 başından itibaren hayvan tedavilerinde hayata geçmiş durumda. İnsanlarda da bazı ülkelerde 2024 yılı ilk çeyreğinde hayata geçmesi planlanıyor.

İlk 2 işletimde global bir sağlık kanıtı oluşturma alt yapısı oluşturularak, blockchain’e gerçek zamanlı sağlık kanıtı sistemi entegre edilmiş. Bu alt yapı kolay bir yönetim imkânı sağladığı için dünya çapında, 10 milyondan fazla kullanıcı ile 1 milyardan fazla erişim hedefleniyor.

Kısacası bilim, teknoloji, hukuk ve ekonomi tabanlı devasa bir yapı kurulmuş.

Ekonomilerini “Kriptorganik Ekonomi” olarak tanımlıyorlar.

Merkeziyetsiz bir ekonomi modelinde, arz ve yakım dengesi benimsenmiş durumda.

Projede arz edilecek tokenların %66’lık büyük bölümü geliştiriciler tarafından mining yoluyla üretilecek.

Buradaki, ilk 2 işletmede yer alan geliştiriciler normal blockchain projelerinden farklı olarak, hastalık tedavisi yapan veterinerler, doktorlar ve hastanelerden oluşuyor. Bilimsel çalışmalara katılan üniversiteler ve bilim insanları da geliştiriciler arasında.

Ekonomi dengesi için arz ve yakım dengesi oluşturulmuş ve buluş teknolojileri kullanımı yakıma tabi tutulmuş. Böylelikle varlığa ve kanıta dayalı kripto arzı mekanizması oluşturulmuş.

Ekonomi yapısı büyümeye odaklı organik işlemleri destekleyecek şekilde kurulmuş.

İşletme gelirlerinin ve $DRBIO değerinin çift taraflı etkileşimine dayalı Logaritmik Büyüme Döngüsü oluşturacak ekonomi modeli kurulmuş. Buna göre sistemin geliştiricileri kanıta dayalı iş ürettiklerinde $DRBIO ödülü kazanabiliyorlar. $DRBIO değeri arttıkça geliştirici gelirleri artıyor. Geliştirici geliri arttıkça sisteme daha fazla geliştirici geliyor ve $DRBIO değeri katlanıyor. Döngü bu şekilde devam ederek ilerliyor.

Mucitler platformu bir de finansal ürün geliştirmiş. Borsalarda kripto kullanıcılarına token üretme hakkı tanınan özel bir stake özelliği eklenmiş ama şimdilik detayları sır gibi saklanıyor.

Piyasaları heyecan fırtınası bekliyor

Sürekli haber takibi yapılacak bir bilgi akışı var.

İnsanlarda tedavisi tescillenen her hastalık haber olarak önümüze düşecek. Yeni geliştirilen her tedavi haberi piyasalarda duyulacak.

Bunun yanında platform 3. buluşu CEX listelenmesi haftasında dünyaya tanıtmayı hedefliyor.

7 buluşun ilk 4’ü 2024 yılının ilk çeyreği sonuna kadar açıklanacağı bildirilmiş.

Tüm bu bildirimler piyasalara heyecan verecek türden haberler demek oluyor.

Her yıl 1 buluşun hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Platform 2025 ‘ten itibaren buluş bildirimlerini yılda bir olarak yapmayı planlıyor. Bunun yanında tüm dünyadan buluşlara yatırım yapabileceğini açıklıyor.

Tüm bunları alt alta topladığınızda kripto piyasalarında heyecan rüzgarları oluşturacak, yeni bir projenin doğuşu gerçekleşiyor diyebiliriz.

Son olarak proje CEX öncesi piyasa ve fiyat oluşumu için kısıtlı sayıda token ile yapacağı ilk arzı 28 Temmuz’da UNISWAP’ta yapmayı planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala