bitcoinBTC/TRY
723.565,37 TL 0,48%
ethereumETH/TRY
43.332,84 TL 1,02%
tetherUSDT/TRY
27,12 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.722,14 TL 0,28%
xrpXRP/TRY
13,88 TL 1,33%
usd-coinUSDC/TRY
27,12 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
43.345,58 TL 1,09%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
6,65 TL 1,19%
solanaSOL/TRY
530,72 TL 0,40%

Paylaş

PwC Kripto Başkanı Dubai’de Dijital Varlık Fonu Kurdu

pwc kripto baskani dubaide dijital varlik fonu kurdu

Dijital para endüstrisi, birçok şirketin gelecekteki vizyonuna hizmet etmek ve yenilikler getirmek için oldukça sıkı bir şekilde takip ediliyor. Bununla birlikte birçok kripto para şirketi faaliyetlerini genişletmeye ve yeni teknolojileri şirket bünyesine katmaya başladı. Bu kez PwC kripto başkanı Dubai’de dijital varlık fonu kurdu.

PwC Kripto Başkanından Dijital Varlık Fonu

Çok uluslu profesyonel hizmetler ağı PwC‘nin küresel kripto başkanı Henri Arslanian, Dubai’de bir dijital varlık fonu kurmak için şirketteki görevinden ayrıldı.

pwc kripto baskani dubaide dijital varlik fonu kurdu

Henri Arslanian Financial Times‘a verdiği demeçte, Dubai’nin “kripto açıklığının” kapatmak için dijital varlık fonu kurmak için çalışmaya başladığını aktardı. Nine Blocks Capital Management‘ı şehirde geçici düzenleyici onayı aldığını görünce burada bir fon kurmaya karar verdiğini dile getirdi.

Hong Kong merkezli bir hedge fonu olan Nine Masts Capital’den 75 milyon dolar alacak olan dijital varlık fonu, Cayman Adaları’ndan üç portföy yöneticisi de bu konumda görevlendirildi.

Fonun Dubai’de olması, Dubai’nin gelecekte bir kripto merkezi olarak öne çıkmasıyla ilgili olduğu belirtildi.

Arslanian, “Hong Kong bizim için doğal bir yuva olacak” diye konuştu.

Bundan sonra PwC’de kıdemli danışman pozisyonunda olacağını belirten Arslanian, şimdiden Dubai’ye taşındığını söyledi. Fonun daha sonra Asya’da bir üs olarak ekleyebileceğini sözlerine ekledi.

Dubai, kriptonun büyük katılımcılarına kapılarını açıyor. Geçtiğimiz yıl, Binance Dubai’deki düzenleyicilerden bir Sanal Varlık Lisansı aldığını duyururken, FTX ise Dubai’de faaliyet göstermesinin onaylandığını duyurdu.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala