bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,112.11 2.33%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,199.59 1.40%
bnb
BNB (BNB) $ 536.63 0.77%
solana
Solana (SOL) $ 145.01 3.54%
xrp
XRP (XRP) $ 0.532225 2.17%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.431204 1.19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.112184 2.27%

Polygon Ağ Ücreti Artıyor! Sebebi Spam İşlemler

polygon ag ucreti artiyor sebebi spam islemler

Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Matic Forum üzerinden bir gönderi yayınladı. Yayınlanan gönderide Polygon ağı üzerindeki spam işlemlere dikkat çekiliyor. Ayrıca, bu spam işlemlere karşı önlem almak adına bir de çözüm açıklanıyor. Polygon ücreti, spam işlemlere karşı artırılacak.

Polygon, Spam İşlemlere Karşı Ağ Ücretini Artıracak

Spam saldırılardan zarar gören ağlardan biri de Polygon. Şimdi bunun için ağda yeni bir önlem alınıyor. Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal‘ın gönderisine göre, ağ ücretleri 1 Gwei’den 30 Gwei’ye yükseliyor.

Ağ ücretlerinin artması, spam işlemlerini daha zor hale getirecek çünkü bu ücretlerin artması maliyeti önemli derecede artıracak.

polygon ag ucreti artiyor sebebi spam islemler 2

Polygon ağ ücreti ile ilgili karara karşı, topluluk tarafından da gelebilecek bazı eleştiriler yok değil. Bunlardan biri de Polygon ekibinin istediği zaman ağ ücretini artırma yetkisine sahip olması.

Tabii popülerleşen platformlar için ücretlerin artması da çok şaşırtıcı değil. Günlük aktif adres sayısında bu ay Ethereum’u geride bırakan Polygon da popülerliği artan platformlar arasında.

Polygon’un çalışmaları arasında NFT dünyasına girişin olduğunu da söyleyelim. Platform bu alana geçiş de dahil olmak üzere birçok yeni çözüm ve ürün geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala