Play Ventures, Blockchain Oyun Dünyasına Giriyor

play ventures blockchain oyun dunyasina giriyor 2

Singapur merkezli oyun firması Play Ventures, oyun şirketlerine ve erken aşamadaki yatırımlara odaklanıyor. Oyun firması Play Ventures, bugün Blockchain oyunlarına yönelik yeni fonu Play Future Fund’ı duyurdu.

Play Ventures’ın Blockchain Oyun Fonunun Detayları Neler?

Oyun firması Play Ventures’ın yaptığı açıklamaya göre “Play Future Fund” fonunun 75 milyon dolarlık taahhüdü var. Ayrıca fon, Blockchain tabanlı oyunlara odaklanıyor. Play Ventures’ın kurucu ortağı Henric Suuronen konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

Oyun şirketleri Web3’e geçmeye çalışırken, kripto şirketleri de 180 milyar dolar değerindeki oyun endüstrisine girmeye çalışıyor. Play Future Fund, dünyanın dört bir yanındaki oyunculara tamamen yeni deneyimler sunmak için bu çok farklı iki evreni bir araya getiriyor.

play ventures blockchain oyun dunyasina giriyor 1

Söz konusu fon; Play Ventures’ın genel ortağı Kenrick Drijkoningen’in yanı sıra Play Ventures’ın müdürü Anton Backman ve analist Vincent Lim tarafından yönetiliyor. Ayrıca, Play Venture ekibinin geri kalanı tarafından da destekleniyor.

Play Ventures’ın genel ortağı Kenrick Drijkoningen ise konu ile ilgili olarak şunları aktardı:

Toplumsal güven sistemlerinin tamamen yeniden mimarisine tanık oluyoruz. Bu, tüm büyük endüstrileri etkileyecek ancak oyun, benimseme ücretinin başında gelecek. Büyük bir küresel dijital yerel oyuncu tabanı, çevrimiçi yaşama, öğrenme, oynama ve kazanma fırsatını kucaklayacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala