Piyasa Değerine Göre Yapay Zeka Coin’leri

piyasa degerine gore en iyi yapay zeka coinleriwee

Yatırımcılar, OpenAI’nin ChatGPT’si, üretken AI ve benzer teknolojilerin popülaritesindeki patlamanın yanı sıra yapay zekanın blok zincirindeki bir sonraki en büyük adım olarak düşündükçe yapay zeka coin’leri de trend oluyor. Son dönemde en popüler teknolojilerinden birisi haline gelen yapay zeka ile ilgili olarak birçok haber ile karşılaşıyoruz. Yapay zeka her alanda kendisini gösterdiği gibi kripto para piyasasında da boy gösteriyor. Biz de sizler için piyasa değerine göre yapay zeka coin’lerini inceledik. Şimdi gelin hep birlikte yapay zeka coin’lerine bir göz atalım.

vsdgfdpiyasa degerine gore en iyi yapay zeka coinleri

The Graph (GRT)

The Graph IPFS ve Ethereum ile benzer olup Blockchain ağlarının sorgulanması amacıyla oluşturulmuş bir indeksleme protokolüdür. Bu sistemde isteyen her kullanıcı SubGraph ya da Alt Graph ismi verilen açık API oluşturabilir.

Piyasa Değeri: 696.878.784 dolar

Sıralama: 60. sırada yer alıyor.

Bulunduğu Borsalar: Binance, Kraken, Coinbase, Paribu, BtcTurk…

vaerfpiyasa degerine gore yapay zeka coinleri

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai (FET), dünyayı değiştirebilecek inovatif bir projedir. Toplu öğrenmeyi sağlamak için IoT (Internet of Things) cihazlarını ve algoritmaları birbirine bağlayan yenilikçi bir platformdur.

Fetch.ai (FET), yüksek düzeyde ölçeklenebilir yeni nesil dağıtılmış defter teknolojisi ile oluşturulmuş merkezi olmayan ekonomik internetin üzerine toplu bir süper zeka olarak nitelendirilmektedir.

Özellikle Fetch.ai (FET) geçtiğimiz haftalarda fiyatında artış yaşanmıştı. Bu yükselişi Fetch.ai cüzdanına kullanımı daha kolay mesajlaşma, daha az sunucu etkileşimi ve daha hızlı yükleme süreleri gibi özellikler içeren bir yükseltmenin yayınlanmasından ardından geldiği düşünülüyor.

Piyasa Değeri: 225.045.607 dolar

Sıralama: 130. sırada

Bulunduğu Borsalar: Binance, Kraken, Coinbase, Paribu, BtcTurk…

vawefdpiyasa degerine gore yapay zeka coinleri

SingularityNET (AGIX)

SingularityNET, küresel olarak erişilebilir AI pazarı sayesinde herkesin AI hizmetlerini kolayca “oluşturmasına, paylaşmasına ve bunlardan para kazanmasına” olanak tanıyan blockchain destekli platformdur.

Piyasa Değeri: 240.132.432 dolar

Sıralama: 123. sırada.

Bulunduğu Borsalar: Binance, Kucoin, Uniswap, CoinEx…

Snet Logo

Ocean Protocol (OCEAN)

Ocean Protocol, bireylerin ve işletmelerin verilerinin değerini kolayca ortaya çıkarmalarına ve ERC-20 tabanlı verileri kullanarak bu verilerden para kazanmalarına olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir ekosistemdir.

Piyasa Değeri: 164.896.539 dolar

Sıralama: 153

Bulunduğu Borsalar: Binance, Kucoin, Coinbase, Kraken ve CoinW’dir.

ocean protocol coin nedir

iExec RLC (RLC)

iExec, blockchain tabanlı merkezi olmayan bilgi işlemin lider sağlayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain, insanların bilgi işlem güçlerinin yanı sıra uygulamalardan ve hatta veri kümelerinden para kazanabilecekleri bir pazar ağı düzenlemek için kullanılır.

Piyasa Değeri: 134.105.222 dolar

Sıralama: 167

Bulunduğu Borsalar: Binance, Bitget, Coinbase, Kraken…

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
449.715,49 TL 3,80%
ethereumETH/TRY
31.128,32 TL 4,92%
tetherUSDT/TRY
18,87 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
18,87 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
6.002,79 TL 4,05%
xrpXRP/TRY
7,84 TL 1,49%
binance-usdBUSD/TRY
18,91 TL 0,49%
cardanoADA/TRY
7,47 TL 3,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,56%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 3,34%
Bağlantıyı kopyala