bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,321.16 5.81%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,296.67 5.04%
bnb
BNB (BNB) $ 560.59 4.07%
solana
Solana (SOL) $ 128.07 2.57%
xrp
XRP (XRP) $ 0.472883 1.83%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.369593 4.17%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.11643 5.08%

Paribu’dan sosyal yatırım hamlesi: ’10 Creative Fellow’ programı başlıyor

Paribudan sosyal yatirim hamlesi 10 Creative Fellow programi basladi

Paribu, yaratıcı endüstrilerin geleceğini desteklemek için yeni bir sosyal yatırım programına başlıyor. ‘10 Creative Fellows‘ adını taşıyan sosyal yatırım programı ile bu alandaki gençleri; akademisyen, mentor ve uzmanlar eşliğinde gerçekleşecek atölye ve networking buluşmalarıyla destekleyerek kapasitelerini geliştirmelerine katkı sağlayacak.

10 Creative Fellows” adını taşıyan program kapsamında, görsel sanatlar, sahne ve gösteri sanatları yönetimi, görsel iletişim tasarımı, multimedya, moda tasarımı, endüstriyel tasarım, dijital oyun tasarımı, bilgisayar mühendisliği, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çevre mühendisliği, işletme, ekonomi, iç mimari ve mimarlık alanlarını kapsayan yaratıcı endüstrilerde okuyan lisans veya yüksek lisans öğrencilerine kapasitelerini geliştirerek ekosistem içerisinde ilerlemeleri konusunda destek olacak.

Program ile yaratıcı sektörler alanında lisans veya yüksek lisans seviyesinde eğitim gören gençler, mentor, danışman, akademisyen ve sektörler uzmanları eşliğinde 8 ay boyunca atölyeler ve network etkinlikleriyle desteklenecek. 10 Creative Fellows, gençlerin fikirlerini hayata geçirmelerine ve gelişimlerine yardımcı olmayı hedefliyor. Türkiye’de gerçekleştirilen sosyal yatırım programlarına örnek olacak nitelikte olan bu program, gençlerin yönetim ve kapasite gelişimlerine katkı sunacak. Bununla birlikte program boyunca katılımcılara projelerini gerçekleştirmeleri için kaynak sağlanacak.

Gençler programa yaratıcı fikirleriyle başvurabilecek

Programa 12 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında ParibuLog üzerinden başvuru yapılabilecek. Yaratıcı endüstrilerin farklı alanlarında faaliyet gösteren paydaşlardan oluşan seçici kurul, katılımcıların seçimi aşamasında destek olacak. Toplam 10 katılımcının kabul edileceği programda gençler, sektördeki gelişmeleri takip edebilecekleri, kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarını destekleyecek 6 farklı başlıkta yönetim ve kapasite geliştirme atölyeleri, networking etkinliklerine dahil olacak.
Programda 4’ü fiziksel, 2’i online gerçekleşecek atölyelerle birlikte, katılımcılar seçici kurul üyeleri eşliğinde mentorluk sürecine de dahil olacak. Programın 2024 yılının mart ayında sona ermesi planlanıyor. Paribu’nun her yıl tekrarlamayı planladığı programın ikinci dönem başvurularının ise, 2024’ün nisan ayında başlaması planlanıyor.

Paydaşların katkısıyla destek büyüyecek

Programa Paribu’nun yanı sıra, sektörden paydaşlar da katkı sunacak. Aralarında; 212 Photography Istanbul, Akustikhane, Arter, Bahçe Galata, Border_less ARTBOOK DAYS, Bozcaada Caz Festivali, Craft Tiyatro, DasDas, Hood Base, İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İstanbul Modern Sanat Müzesi, Moda Sahnesi, Reflect Studio, Toros and Partners Mimarlık, X Media Art Museum ve Paribu Art Memory sanatçılarının da bulunduğu paydaşlar programın yönlendirici ve seçici kurulunda yer alacak.

Paribu CEO’su Yasin Oral program ile ilgili olarak; “10 Creative Fellows, yaratıcı endüstriler alanında sorumluluk aldığımız, gençleri yetenek ve potansiyellerini geliştirme konusunda desteklemeyi hedeflediğimiz bir program. Gençlerin hayallerindeki projeyi hayata geçirmeleri ve bu ekosisteme faydalı olmaları için desteğimizi ilerleyen yıllarda da sürdürmeye devam edeceğiz. Programın hayata geçirilmesinde katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala