bitcoinBTC/TRY
740.290,87 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
45.965,47 TL 0,65%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.910,27 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
14,18 TL 2,92%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.966,29 TL 0,63%
cardanoADA/TRY
6,97 TL 1,67%
solanaSOL/TRY
583,90 TL 5,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,71%

Paylaş

Paribu Ventures, 19 girişime yatırım yaptı

Paribu okuyuculari yeni kitaplarla bulusturuyor22

Paribu’nun blockchain ekosistemi başta olmak üzere internet girişimlerine yatırım yapmak amacıyla kurduğu Paribu Ventures, ilk yılında 19 girişime toplam 6.5 milyon doların üstünde yatırım gerçekleştirdi.

Web3 alanındaki aktif yatırım fonları arasında bulunan Paribu Ventures’ın fon büyüklüğü 30 milyon dolar büyüklüğündeydi. Şirketin portfolyosunun yarısını blockchain tabanlı oyun stüdyoları ve oyun alanında altyapı geliştiren şirketler oluşturuyor. En çok yatırım yaptığı alanlar arasında; web3 oyunları, merkeziyetsiz finans (DeFi), geleneksel iş modellerini web3’e taşıyan ürünler ve yaratıcı ekonomisi yer alıyor.

Paribu Ventures, global bir portfolyo oluşturdu

Global bir girişim sermayesi (Venture Capital) fonu olarak konumlanan Paribu Ventures’ın ortalama işlem büyüklüğü 350 bin dolar civarında. Erken aşama girişimlere yatırım yapan Paribu Ventures’ın portfolyosundaki 7 şirket, tamamen Türkiye dışındaki kurucu ortakların girişimlerinden oluşuyor. Token, hisse ve bu iki yapının birlikte kurgulandığı yatırım turlarına dahil olan Paribu Ventures, bugüne kadar ağırlıklı olarak geleneksel şekilde hisse dağıtımı yapılan turlara yatırım yaptı.

Paribu Ventures Direktörü Utku Dördüncü, kuruldukları günden bu yana yaptıkları yatırımlarla ilgili şu ifadelerde bulundu: “İlk yılımızda oldukça güçlü bir portfolyo oluşturduk. Web3 dünyasında çok sayıda teknolojik yenilik yaşansa da son kullanıcının gerçek problemini çözen ve ölçeklenmiş çözümler bulmak hala güç. En başından beri geliştirici odaklı, yatırımlarına uzun vadeli bakan ve Paribu’nun sahip olduğu teknolojik gücü portfolyo şirketlerine aktarma hedefinde bir yapı kurguladık. Bir yandan da blockchain teknolojisinin adaptasyonunda hâlâ yolun başında olduğumuzun farkında olarak yatırımlarımızı yapıyoruz.”

Paribu Ventures 19 girisime yatirim yapti

“Web3 bakış açımızı genişlettik”

Dördüncü, bu yıl itibarıyla web3’le yakından ilgili olan fintech gibi, web2’deki iş modellerini taşıyan, yenilikçi ve adaptasyonu hızlandıran alanlara da bakmaya başladıklarını belirtti. Ayrıca; “Pazar değişimiyle beraber biz de web3 bakışımızı genişlettik. Oyunlar dışında merkeziyetsiz finans, adaptasyon projeleri, fintech ve yaratıcı ekonomisi gibi alanlar da odaklarımız arasında yer alıyor” şeklinde açıklamada bulundu.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala