bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,337.77 1.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,561.69 1.36%
bnb
BNB (BNB) $ 609.04 0.13%
solana
Solana (SOL) $ 144.56 2.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.480144 0.38%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.411411 2.54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.136759 3.92%

Paribu Pizza Günü kampanyası yayında: Bitcoin’le alınan ilk pizza İstanbul’a geliyor

1280x720 KriptomedaGorsel 1

Paribu, her sene Bitcoin tarihindeki ilk alışverişin yıl dönümünü kutladığı Paribu Pizza Günü için yeni reklam filmini yayınladı. Oyuncu Cengiz Bozkurt’un başrolü üstlendiği filmde Paribu, izleyicileri Bitcoin tarihindeki ilk alışverişte alınan pepperoni pizza ile tanıştırıyor.

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu Paribu, bu yıl da Bitcoin tarihindeki ilk alışverişin yıl dönümünü Paribu Pizza Günü ile kutluyor ve 19-22 Mayıs arasında kullanıcılarına 100 bin pizza hediye ediyor. Paribu, bu özel kutlamayı Cengiz Bozkurt’un başrolü üstlendiği eğlenceli bir reklam filmi ile duyuruyor. 

Paribu’nun her yıl kullanıcılarıyla kutladığı Paribu Pizza Günü’nün bu seneki filmi, bir uçak yolculuğu sırasında geçiyor. Cengiz Bozkurt’un canlandırdığı meraklı yolcu karakteri; yan koltuğunda bir pizzanın oturduğunu görünce ikili arasında komik bir diyalog başlıyor. 

Üstelik bu pizza herhangi bir pizza değil. 2010’da tam 10.000 Bitcoin’e alınan pepperoni pizza. Yani Bitcoin tarihindeki ilk alışverişin ta kendisi. Meraklı yolcu karakteri, birlikte seyahat ettiği pizzanın değerini fark edince olayların seyri de bir anda değişiyor. 

Filmde Bitcoin tarihindeki ilk alışverişin öznesi olan pepperoni pizzayı Kıvanç Kılınç seslendirdi. Kullanılan pizza kutusunun bir kukla mekanizması olarak tasarlanmasını ise kukla sanatçısı Bülent Aksu üstlendi. Bülent Aksu, aynı zamanda filmin çekimi sırasında pizza kutusuna hayat verdi. 

Paribu Pizza Günü reklam filmini Paribu’nun resmi Youtube kanalından izleyebilirsiniz

Kampanyanın künyesi:

Reklamveren: Paribu Teknoloji A.Ş
Reklamveren Yetkilileri: Paribu Pazarlama Ekibi
Reklam Ajansı: Diego Armando
Prodüksiyon Şirketi: Multivitamin
Yürütücü Yapımcı: Övgü Akgürgen
Yönetmen: Özer Feyzioğlu
DOP: Fatih Türker
Kukla Sanatçısı: Bülent Aksu
Video Editor: Kubilay Ertürk
Post Prodüksiyon: Magic

Paribu hakkında:

2017 yılında kurulan Paribu, alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 7/24 hizmet veren Müşteri Deneyimi İş Birimi ile 7 milyon kullanıcısına hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunuyor. Türkiye’nin ilk bağımsız blokzincir projesini geliştiren Paribu, ekosistemdeki farklı projeleri de finansal ve teknolojik yatırımlarla destekliyor. Blokzincir bilinirliğini artırmak adına çalışmalar yürütürken; kültür sanat, spor ve eğitim alanlarında sorumluluk alarak yarının dünyasına katkı sağlıyor. Doğru bilginin kaynağı ParibuLog’da sektöre dair içerikler yayınlıyor. Paribu hakkında daha fazla bilgi için www.paribu.com adresini kullanabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala