Paribu CEO’su Yasin Oral, 2023 Hedeflerinden Bahsetti

paribu ceosu yasin oral 2023 hedeflerinden bahsettias

Paribu, hızlı büyümenin getirdiği riskler ve küresel makro düzeyde yaşanan gelişmelerle dolu geçen 2022 yılını değerlendirdi. Aynı zamanda Paribu CEO’su Yasin Oral 2023 yılında neleri hedeflediklerini paylaştı. 

Paribu CEO’su Yasin Oral 2022 Yılını Değerlendirdi

2020 ve 2021 yıllarında merkeziyetsiz finansın yaygınlaşması ve bu alandaki merkezi kurumların faaliyetlerini artırmasıyla kripto para piyasalarında genel bir yükseliş yaşandı. Paribu CEO’su Yasin Oral, hızlı büyümenin getirdiği riskler ve küresel makro düzeyde yaşananlar sebebiyle zor bir yıl olarak görülen 2022’yi değerlendirdi.

1672222959 Paribu CEO su Yasin Oral 1

Paribu CEO’su Yasin Oral, 2022 yılını şu şekilde ifade etti:

Kripto para fiyatları açısından faiz artışının olumsuz etkilerine, önde gelen sektör oyuncularının oluşturduğu riskler de eklenince ayı piyasası etkileri görülmeye başlandı. Merkeziyetsiz ürünlerde güvenlik açıkları yaşanması, merkezi ürün ve şirketlerdeki sorunlar 2022’de kripto para piyasaları olumsuz etkiledi. Merkezi tarafta özellikle şirketlerin iç denetim eksikliği ve ekosistemdeki kötü niyetli oyuncuların etkisiyle sıkıntılar yaşandı. Bu da kripto para işlem platformları için iç denetim, dış denetim ve regülasyon gereksinimini artırdı. 

2022 yılında NFT’lerin kullanışlılığının finansal yatırım kavramından önce geldiğine değinen Yasin Oral, hayatın her kesiminden ve tüm sektörlerden büyük oyuncuların, NFT’lerle ilgili yenilikleri duyurmaya devam ettiğini söyledi. 

2023 yılına geçtiğimiz yıl yaşanan krizlerin gölgesinde başladığını söyleyen Oral, 2023 değerlendirmelerini şu şekilde açıkladı:

Genelde böyle dönemlerde fiyatların dengelenmesi ve bir sonraki iyimser piyasanın temellerinin atılması olasıdır. Ayı piyasası dönemleri, temel ürünlerde inovasyonun durmadığı hatta geliştiricilerin daha aktif rol aldığı dönemlerdir. 2023’ün de böyle bir yıl olacağını söyleyebiliriz. Bu yıl yaşanan krizler sonrası özellikle regülasyon açısından yeni gelişmeler olması muhtemel. 

Ayrıca Oral 2023 hedeflerini şu şekilde açıkladı:

2023’te merkeziyetsizlik üzerine geliştirdiğimiz projeleri sürdürmeye devam edeceğiz. Şirket stratejimizi piyasa hareketlerine göre kurgulamadığımız için teknoloji alanında yatırım yapmaya ve ekibimizi genişletmeye devam edeceğiz. 30 milyon dolarlık bir fonla kurduğumuz Paribu Ventures ile yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Şu an için 15’in üzerinde yatırımımız var. 2023’te de yatırımlarımız artarak devam edecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
620.098,28 TL 0,02%
ethereumETH/TRY
43.136,59 TL 0,05%
tetherUSDT/TRY
23,49 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.051,03 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
23,49 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
12,50 TL 1,19%
staked-etherSTETH/TRY
43.141,99 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
6,68 TL 10,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,64 TL 3,30%
solanaSOL/TRY
388,99 TL 11,29%
Bağlantıyı kopyala