Oynadıkça Kazandıran Kripto Oyunları

oynadikca kazandiran kripto oyunlari 2

Son dönemin en çok dikkat çeken konuları arasında şüphesiz NFT, Metaverse ve Play to Earn terimleri yer alıyor. Özellikle Axie Infinity, Decentraland ve The SandBox gibi projeler, sektörün popülerleşmesi açısında oldukça etkili oldular. Bizde sizler için oynadıkça kazandıran kripto oyunları sizler için derledik.

axie infinity btchbar.com

Axie Infinity

Konu play to earn olduğu zaman Axie Infintiy’yi listeye almazsak olmaz. Öyle ki 2021’de hızlı bir popülarite yakalayan Axie Infinity ve yerel token’ı AXS, inanılmaz bir yükseliş yaşadı. Bunun devamında ise yüksek kullanıcı rakamlarına ulaşan oyun, az gelişmiş ülkelerde bir gelir kaynağı olarak bile kullanılmaya başlandı.

Kısaca 3 adet Axie ile bir grup oluşturup bunları savaştırarak elde ettiğiniz SLP‘leri (iksir) AXS‘a dönüştürebiliyor ve kazan elde edebiliyorsunuz.

Ek olarak geçtiğimiz 30 gün içerisinde Axie Infinity’nin 305 milyon dolarlık hacim kaydettiğini belirtelim.

the sandbox btchaber.com

The SandBox

SandBox metaverse oyunlar arasında öne çıkan birkaç örnek arasında yer alıyor. Özellikle Meta’nın (Facebook) lansmanı sonrası hızlı bir üne kavuşan SandBox, aynı zamanda yerel token’ı SAND tarafında da inanılmaz bir artış yaşadı.

Oyun içerisinde arazi alıp satabileceğiniz, karakterler oluşturabileceğiniz veya kendi tasarımlarınızı satabileceğiniz bir platform bulunuyor. Bu platform sayesinde varlıklarınızı takas edebilir ve ticaretini yapabilirsiniz.

Splinterlands

Splinterlands

Oynadıkça kazandıran bir başka kripto oyunu ise Splinterlands olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain ağı üzerine kurulu oyun, NFT olarak sahip olduğunu kart koleksiyonları ile beceriye dayalı bir oyun deneyimi sunuyor.

Oyun içerisinde birçok kart ve özelliğik dinamiklerinin bulunduğu Splinterlands, kazandığınız maçlar ve deneyimler sonrası takas edebileceğiniz bir SPS token’ına da sahip. Böylece oynadıkça SPS kazanabilir ve bunu cüzdan veya borsalara aktararak kazan elde edebilirsiniz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 497.443,58 TL 4,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.057,67 TL 4,50%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,60%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.070,00 TL 5,67%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 14,03 TL 0,48%
solana
Solana (SOL) 1.290,09 TL 7,56%
xrp
XRP (XRP) 8,18 TL 3,01%
terra-luna
Terra (LUNA) 875,21 TL 3,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,68 TL 7,80%
Bağlantıyı kopyala