Opera’nın Web3 Odaklı Tarayıcısı Beta Olarak Yayınlandı

opera web3 odakli tarayicisinin beta olarak yayinladi

Dünyaca ünlü web tarayıcıları arasında yer alan Opera, Web3 odaklı Crypto Browser Project isimli yeni kripto tarayıcısının beta sürümünü yayınladığını duyurdu. Beta sürüm, Windows, Mac ve Android kullanıcıları tarafından kullanılacak. Sürümde bir de yerleşik cüzdan yer alıyor.

Opera, Web3 Odaklı Tarayıcısının Beta Sürümünü Yayınladı

Norveç merkezli şirket Opera, Crypto Browser Project’in beta sürümünü piyasaya sürdü. Yeni kripto tarayıcı şimdilerde Windows, Mac ve Android kullanıcıları için Web3 hizmetlerine doğrudan erişim imkanı sunacak. Tarayıcı, metaverse platformlarına, DApp’lere ve oyunlara göz atma deneyimini iyileştirecek.

Tarayıcının ana özelliği, kullanıcıların her yeni sekme için cüzdanlarında oturum açmak zorunda kalmadan uygulamalar arasında geçiş yapabilmesi. Bunun için uygulamaların Opera cüzdan entegrasyonuna sahip olması gerekiyor.

opera web3 odakli tarayicisinin beta olarak yayinladi 2

Konuyla ilgili CoinDesk‘e konuşan bir temsilci, mevcut Opera cüzdanın yalnızca Ethereum uyumlu olsa da şirketin gelecekte Polygon ve Solana uyumluluğu sunmayı planladığını da söyledi. Katman 2 duyurusunun şubat ayında gelmesi bekleniyor.

Opera Web3 başkan yardımcısı Jorgen Arnesen konuyla ilgili şunları söyledi:

“Tarayıcıların, Web 3’te, Web 2’de olduğundan daha önemli olacağına inanıyoruz. 25 yıldır blok civarındayız ve 2018’den beri Web3 civarındayız. İyi bir kullanıcı deneyimi için çok zincirli bir token stratejisi gerekli olacak”

Kripto merkezli Crypto Browser Project tarayıcısı, Twitter ve Telegram entegrasyonunun yanında “Kripto Köşesi” isimli yerleşik bir haber merkezine de sahip.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
467.775,62 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
31.049,01 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
4.766,79 TL 1,94%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 1,07%
binance-usdBUSD/TRY
15,80 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 2,52%
solanaSOL/TRY
808,27 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala