bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,018.96 0.50%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,454.90 1.19%
bnb
BNB (BNB) $ 587.75 0.16%
solana
Solana (SOL) $ 179.93 1.10%
xrp
XRP (XRP) $ 0.630777 4.60%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.41964 1.04%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134606 0.23%

OpenSea Ventures’ın Yılın İlk Çeyreğindeki Kripto Yatırımları (2023)

opensea nedir

Bu yazımda önde gelen girişim sermayelerinden OpenSea Ventures’ın 2023 yılının ilk çeyreğindeki kripto para sektöründe yaptığı yatırımlara yakından bakacağız. 

OpenSea Ventures, 20 Aralık 2017’de Devin Finzer ve Alex Atallah tarafından New York’ta kurulan NFT pazaryeri OpenSea’nin risk sermayesi koludur.

OpenSea Ventures gibi risk sermayesi fonlarının potansiyeli yüksek girişimleri, henüz proje aşamasındayken bulup erkenden yatırımlar yapıyor. Bu nedenle potansiyeli yüksek yeni kripto para projelerini bulmak isteyen bireysel yatırımcılar için risk sermayesi şirketlerinin para akışını takip etmek akıllıca olabilir. 

Sözü çok uzatmadan OpenSea Ventures‘ın 2023 yılının ilk 3 ayında yaptığı kripto para yatırımlarına yakından bakalım. Çeşitli kaynaklardaki verileri göz önünde bulundurduğumuzda OpenSea Ventures‘ın 2 farklı yatırım turuna katıldığı göze çarpıyor. Bunlar şu şekilde:

1- Chaos Labs

Chaos Labs, kripto protokollerinin kullanıcı fonlarını korurken risk yönetimini ve sermaye verimliliğini optimize etmesini sağlayan ilk otomatik, zincir içi ekonomik güvenlik sistemidir.

Chaos Labs, 21 Şubat’taki tohum yatırım turuna OpenSea Ventures da katıldı. Toplamda 20 milyon dolarlık finansman toplanan yatırım turuna Jump CryptoAvalanche FoundationUniswap Labs VenturesPolygon FundCoinbase Ventures gibi önde gelen kripto para şirketleri de katıldı. 

Chaos Labs, blockchain hizmetleri kategorisinde faaliyet gösteriyor.

2- Stelo

Stelo Labs, kripto para sektörünü web3 sektöründeki kimlik avı saldırılarına karşı korumak için açık kaynak kodlu bir eklenti geliştiren bir şirket. Kullanımı kolay bir arayüze sahip olan eklenti, kullanıcıların DeFi’de işlem yaparken kimlik avı saldırılarına karşı korumayı hedefliyor.

Stelo, 16 Şubat’ta OpenSea Ventures‘ın da katıldığı tohum yatırım turunda 6 milyon dolar topladı. Tohum yatırım turuna a16z liderlik etti ve Google iştiraki Xoogler da katıldı.

Stelo, blockchain hizmetleri kategorisinde faaliyet gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala