OpenSea, NFT İddialarını Doğruladı

opensea nft alirken iceriden bilgi kullandigini dogruladi

Popüler NFT pazar yeri OpenSea’nin ürün başkanı Nate Chastain, değer kazanacağını düşündüğü NFT’leri önceden satın aldığını kabul etti. Twitter’daki kullanıcılar, platformdaki NFT’lerin listelenmeden bir gece önce satın alınmasını eleştirdi.

Twitter kullanıcıları dün gece Nate Chastain’i, genel sürümden önce platformun ön sayfada listelenecek olan NFT’lerin, düşüşlerini yakalamak için gizli Ethereum cüzdanları kullanmakla suçladı.

Twitter kullanıcısı Zuwu konu ile ilgili yaptığı bir paylaşımda Chastain için şunları söyledi;

“Ürünleri ana sayfada listelenmeden önce alıyor ve ana sayfadaki hype ile kısa sürede satarak büyük kazançlar elde ediyor gibi görünüyor.”

nft pazar yeri opensea islem ucretlerini kaldirmak icin ethereum ikinci katman cozumu entegre edecek qiPC2VGz

OpenSea: Chastain’e Yönelik İddialar Doğru

Platformun bugün yayımladığı bir blog yazısında Chastain’e yönelik iddiaları doğrulandı. OpenSea yaptığı açıklama şu şekilde;

“Dün, çalışanlarımızdan birinin halka açık bir şekilde ortaya çıkmadan önce ön sayfamızda görüntülenmeye hazır olduğunu bildikleri öğeleri satın aldıklarını öğrendik. Bu inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratıyor. Bu davranışın takım olarak değerlerimizi temsil etmediğini açıkça belirtmek istiyoruz. Bunu çok ciddiye alıyoruz ve bu olayın derhal ve kapsamlı bir incelemesini yapıyoruz, böylece gerçekleri ve atmamız gereken ek adımları tam olarak anlıyoruz.”

Suçlamalar Twitter gündeminde karışıklığa sebep oldu. Bazı kullanıcılar, Chastain’in 3 Ağustos’ta attığı ve sanatçı Arya Mularama’nın bir koleksiyonundan NFT’yi halka düşmeden önce kaptığını itiraf ettiği tweeti hatırlattı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 373.559,38 TL 0,67%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.443,00 TL 1,33%
cardano
Cardano (ADA) 19,92 TL 1,95%
tether
Tether (USDT) 8,85 TL 0,06%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.016,25 TL 3,68%
xrp
XRP (XRP) 8,16 TL 1,86%
solana
Solana (SOL) 1.157,30 TL 5,96%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,85 TL 0,01%
polkadot
Polkadot (DOT) 254,65 TL 7,66%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 2,42%
Copy link
Powered by Social Snap