OneCoin Kurucu Ortağı Suçunu Kabul Etti

onecoin kurucu ortagi sucunu kabul ettiff

Amerika Birleşik Devletleri’nin sahte kripto şirketi OneCoin soruşturması devam ediyor. Tutuklanan OneCoin kurucu ortağı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

OneCoin Kurucu Ortağı Karl Sebastian Greenwood Suçunu İtiraf Etti

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, Karl Sebastian Greenwood’un dolandırıcılık ve OneCoin planıyla bağlantılı kara para aklama suçunu kabul ettiğini açıkladı.

onecoin kurucu ortagi sucunu kabul etti 2

Karl Sebastian Greenwood, 2014 yılında “Kripto Kraliçesi” olarak anılan kaçak Ruja Ignatova ile birlikte OneCoin’i kurdu. OneCoin’in kurulmasından ardından şirket, milyarlarca dolarlık küresel bir dolandırıcılık gerçekleştirdi.

Konu hakkında açıklama yapan ABD Savcısı Damian Williams şu ifadeleri kullandı:

Karl Sebastian Greenwood ve aralarında kaçak Ruja Ignatova’nın da bulunduğu iş birlikçileri, OneCoin’in “Bitcoin katili” olacağını iddia ederek masum kurbanları milyarlarca dolarlık bir dolandırıcılık gerçekleştirdi. Bununla birlikte OneCoin’in herhangi bir değeri yoktu.

Ruja Ignatova ve Karl Sebastian Greenwood arasındaki e-postalar, yatırımcılardan yararlanmak için bir hile öneriyor. Yazıştıkları gibi, her ikisi de oynaklığı ayarlamak ve döviz fiyatlarını sabitlemek adına bir plan doğrultusunda hareket etti. Son olarak FBI tarafından da aranan Ruja Ignatova, FBI’ın en çok aranan 10 kişisi arasında yer alıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.134,64 TL 2,25%
ethereumETH/TRY
30.322,26 TL 2,40%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.948,05 TL 3,56%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,32 TL 1,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,04%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 7,34%
Bağlantıyı kopyala