Nubank Önümüzdeki Ay İki Halka Açık Listeleme Bekliyor

nubank onumuzdeki ay iki halka acik listeleme bekliyor

Nubank, yaklaşmakta olan halka arzın (IPO) bir parçası olarak ABD ve Brezilya’da ne zaman halka açılacağına dair beklenen tarihleri ​​açıkladı.

Nubank, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) ve Sao Paulo merkezli B3 borsasında listeleneceği tarihlerin 9 ve 10 Aralık olacağını tahmin ediyor.

nubank onumuzdeki ay iki halka acik listeleme bekliyor 2

Nubank Halka Arz için Başvuruda Bulundu

Nubank Ekim ayı sonlarında halka arz için başvuruda bulunduğunu duyurmuştu. Ayrıca fintech girişimi, uygulama kullanıcılarını halka arz öncesinde Nubank’ın küçük bir parçasını güvence altına almaya odaklanan NuSócios adlı bir program aracılığıyla şirkette ortak olmaya davet etti.

Brezilya merkezli Nubank müşterileri artık mobil uygulamalarında şirketin bir parçasının nasıl talep edileceğine ilişkin talimatları bulabiliyor. Bazıları stratejiyi kripto dünyasında popüler olan airdroplara benzetiyor, ancak Nubank terimini kendi pazarlama materyallerinde kullanmıyor gibi görünüyor.

9 Kasım’da başlatılan NuSócios adlı yeni bir program aracılığıyla fintech, milyonlarca müşterisine ücretsiz olarak Brezilya Depozito Makbuzları sağlıyor. Ayrıca kampanya, Nubank kullanıcılarını, profesyonel yatırımcılar olmasa bile, yatırım yapabilecekleri ve borsanın nasıl çalıştığını öğrenebilecekleri mesajıyla güçlendirmeye odaklanmış gibi görünüyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala