bitcoinBTC/TRY
758.946,19 TL 2,46%
ethereumETH/TRY
45.769,03 TL 3,98%
tetherUSDT/TRY
27,48 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.926,83 TL 1,91%
xrpXRP/TRY
14,02 TL 2,54%
usd-coinUSDC/TRY
27,49 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
45.784,70 TL 4,06%
solanaSOL/TRY
661,32 TL 0,27%
cardanoADA/TRY
7,22 TL 1,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,86%

Paylaş

Nil Foundation, Fabric Cryptography ortaklığını duyurdu

nil foundation fabric cryptography ortakligini duyurdu

Nil Foundation, yeni ortaklıklar kurarak operasyonlarını genişletmeye devam ediyor. Nil Foundation son olarak Fabric Cryptography ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Nil Foundation ve Fabric Cryptography Ortaklık Kurdu

“=nil; Foundation” olarak da bilinen ZK teknoloji geliştiricisi Nil Foundation, kriptografik donanım üreticisi Fabric Cryptography ile kriptografi ve dış kaynaklı kanıt üretimi için merkezi olmayan bir pazar oluşturmak üzere ortaklık kurduğunu açıkladı. Kurulan bu ortaklıkla birlikte nihai hedefi daha hızlı, daha ölçeklenebilir, daha özel ve birlikte çalışabilir sıfır-bilgi hesaplamayı kolay hale getirmek hedefleniyor.

Konu hakkında açıklama yapan Fabric Cryptography CEO’su Michael Gao konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Kriptografinin bir sorunu var. Her gün yeni protokoller, yeni paralar ve yeni projeler ortaya çıkıyor. Halk, blok zinciri teknolojisini spekülasyonlarla ve gerçek dünya uygulamalarının eksikliğiyle ilişkilendirmeye devam ediyor.

Nil Foundation kurucusu Mikhail Komarov ise yaptığı açıklamada, “Geliştiriciler, hesaplamaları kanıtlamak için zkLLVM devrelerinin donanım hızlandırmalı performansını takdir ederken, kanıt üreticileri de Fabric’in Proof Market’teki VPU’su ile gelişmiş karlılığın keyfini çıkarabilir” dedi.

Son olarak Nil Foundation, geliştiricilerin yeni programlama dilleri öğrenme ihtiyacını ortadan kaldırarak Ethereum Blockchain ağlarını ve uygulamaları oluşturmak için C++ gibi popüler kodlama dillerini kullanmalarına olanak tanıyan ilk sıfır bilgi oluşturucusu zkLLVM’yi Şubat ayında duyurmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala