NFT Sektöründe Neler Yaşandı?

nft turu kopyasi

Kripto para sektöründe hemen hemen birçok kavram hızlı bir şekilde gelişme kaydetmeye devam ediyor. NFT sektörü de bunlardan biri. Simdi sizlerle bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı bir göz atalım.

GTA’nın Yapımcısından NFT Kararı

Grand Theft Auto, üçüncü taraf çevrimiçi sunucularından NFT’leri yasaklarken Minecraft’ı takip etti. Geliştiriciler, kripto para birimlerini veya NFT’ler gibi kripto varlıklarını entegre edemezler, yaratıcısı Rockstar Games geçen hafta yaptığı açıklamada onayladı.

nft sektorunde neler yasandifff

NFT Nasıl Satılır?

NFT, sanat, müzik, oyun içi öğeler ve videolar gibi gerçek dünyadaki nesneleri temsil eden dijital bir varlıktır. NFT açılımı Non-Fungible Token’dir. 

NFT’nin ilk ortaya çıkışı Etherium Blok Zinciri üzerinde tasarlanan CryptoKitties adlı oyundur. Ethereum’da oynanan CryptoKitties isimli dijital ticaret oyununda, hepsi birbirinden farklı olan sanal kedi karakterleri yaratıp koleksiyon amaçlı açık arttırmaya sunuldu. Bu olay NFT sisteminin başlangıcı olarak kabul edilmiştir.

nft sektorunde neler yasandier

OpenSea, NFT’ler için Telif Hakkı Çözümü Geliştiriyor

NFT’ler günümüzde en popüler Blockchain ürünlerinden birisi. Milyonlarca dolarlık piyasa değerine sahip birçok koleksiyon bulunurken, bu koleksiyonların sahteleri de bir hayli fazla. Bu noktada NFT pazar yerleri kritik bir telif hakkı sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar. OpenSea ise bunun için çalışmalarını hızlandırıyor. Öyle ki OpenSea, telif hakkı sorunlarının önüne geçme için bir zincir içi çözüm geliştiriyor.

nft sektorunde neler yasandi

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
445.990,90 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
30.889,42 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,51%
bnbBNB/TRY
5.988,49 TL 3,06%
xrpXRP/TRY
7,88 TL 1,36%
binance-usdBUSD/TRY
18,80 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,13%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,80%
matic-networkMATIC/TRY
22,01 TL 0,77%
Bağlantıyı kopyala