NFT Pazar Yeri OpenSea Politika Değişikliğine Gidiyor

nft pazar yeri opensea politika degisikligine gidiyor

Dünyanın en büyük NFT pazar yeri konumunda olan OpenSea, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklama OpenSea’nin sıfır ücrete geçiş yapacağı belirtildi.

OpenSea Sıfır Ücrete Geçiyor

Günlük işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük NFT pazar yeri olan OpenSea, Blur ile yaşanan gerilimin ardından yeni bir politika değişikliğine gidiyor. Lider NFT pazar yeri OpenSea, yaptığı son açıklamada, pazar yeri ücretlerini geçici olarak ortadan kaldırdığını belirtti.

OpenSea’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşımda pazar yeri ücretlerinin yüzde 0 olacağını ve zincir içi telif hakkı uygulaması olmayan tüm koleksiyonları varsayılan olarak yüzde 0.5’ten başlayan isteğe bağlı içerik oluşturucu telif ücretleri olacağı belirtildi.

nft pazar yeri opensea politika degisikligine gidiyor 2

Bu duruma, “sözlerini yerine getirdiği için” Blur’un da dahil olduğunu ve artık içerik oluşturucuları koleksiyonlarında telif hakkı kazanmak için iki platform arasında seçim yapmaya zorlamadığı belirtildi. NFT pazar yeri OpenSea Twitter’da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Yeni kararlarımız, OpenSea için yeni bir çağın başlangıcı. Bu modeli test etmekten ve tüm ekosistem katılımcıları – içerik oluşturucuları, koleksiyonerler ve güç alıcıları ve satıcıları – için doğru teşvik ve motivasyon dengesini bulmaktan dolayı büyük heyecan içindeyiz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.592,84 TL 1,25%
ethereumETH/TRY
34.067,50 TL 2,19%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.248,11 TL 1,06%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,84 TL 4,41%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.959,01 TL 1,75%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala