NFT Koleksiyonları Zamanla Yok Olabilir Belki

Cem Güventürk’ün sunumuyla gerçekleşen “Sanatın NFT Hali” programının yeni bölüm konuğu İlker Altungök oldu. İlker Altungök ile NFT’nin geleceğinden bahsedildi. Ayrıca, teknolojinin ve dijital sanatın hayatımıza kattığı değerler hakkında konuşuldu.

444 Adet NFT Çizme Fikri 

Cem Güventürk, İlker Altungök NFT ile nasıl tanıştığını ve NFT projelerini sordu. İlker Altungök ise şu şekilde cevap verdi:

İşimizi takip ediyoruz. Baktık NFT diye bir şey var. Bir çizer olarak sanatla ilgili bir şey çıkınca hemen öğrenmek istedik. Dergide bu işe girmeyen kalmayınca biz de sırayla NFT’ye girdik.

Cem Güventürk, “NFT işi bitmez mi?” şeklinde bir soru sordu. Altungök ise şu şekilde yanıt verdi:

Önceden dijital bir şey üretilmiyordu. Artık dijital bir sanat üretiliyor ve bunun bir sertifikası olmak zorundaydı bu yüzden NFT oldu. NFT koleksiyonu biter mi, bu tartışılır. NFT işi bitmez ama NFT koleksiyonları bitebilir belki. Birebir işlerimde NFT olsun isterim ama şu anda öyle bir şey yok. Bütün karikatürlerim NFT olabilecekse NFT yapabilirim ya da bir kişi karikatürlerimin sahibi olmak ister belki o şekilde yapabilirim.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
348.296,76 TL 0,94%
ethereumETH/TRY
23.911,50 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
18,41 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,42 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.060,64 TL 1,14%
xrpXRP/TRY
9,30 TL 1,04%
binance-usdBUSD/TRY
18,41 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,29 TL 2,37%
solanaSOL/TRY
601,46 TL 3,53%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 3,75%
Bağlantıyı kopyala