Nexo Kullanıcısı, Şirkete Dava Açtı

nexo kullanicisi sirkete dava acti

ABD operasyonlarına son veren kripto borç verme platformu Nexo’ya yeni davalar açılmaya devam ediyor. Kaliforniya’da yaşanan bir kişi, kripto kredi kuruluşu Nexo’ya yeni bir dava açtığını belirtti.

Nexo Kullanıcılarının Şirkete Açtığı Davalara Yenileri Ekleniyor

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan bir kişi, kripto kredi kuruluşu olan Nexo’ya firmanın kredi almaya yönelik “sahte teşvikinden” dolayı zararını gerekçe göstererek dava açtı.

Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’ndeki ABD Bölge Mahkemesine yapılan şikâyete göre, Nexo müşterisi John Cress’in faiz getiren bir Nexo hesabı bulunuyordu. Cress, faiz kazancı için kripto varlıklarını Next’e taşıdı. Cress, Nexo’nun sadece kendi varlıklarından faiz kazanmak yerine yatırdığı kripto varlıklara karşı borç alması ve karmaşık finansal ürünlere yatırım yapması için yanlış iddialarla yönlendirildiğini belirtti.

nexo kullanicisi sirkete dava acti 2

Şikâyet dosyasına göre dava, Cress’in nihayetinde, “Tüm kripto varlıklarından büyük ölçüde tasfiye edildiğinde bu yanlış beyanlar sebebiyle milyonlarca dolarlık bir zarara uğradığı” belirtildi. Bununla birlikte şikâyette Cress, kendisini uzun süredir kripto para yatırımcısı olarak tanımladı. Cress, 2014 yılında Bitcoin satın alarak sektöre giriş yaptı ve 2017 yılında ise Ethereum alarak yatırım portföyünü genişletti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala