Netflix Dizisi Mezarlık’ta Bitcoin Detayı

netflix dizisi mezarlikta bitcoin detayi

Kripto para birimlerinin benimsenmesiyle ilgili her gün yeni bir haber çıkmaya başladı. Kurumsal şirketlerden bireysel yatırımcılara kadar bu alandaki fırsatları kaçırmak istemiyor. Diğer yandan eğlence dünyasında da kripto para birimleri ve Bitcoin kendine yer buluyor. Netflix dizisi Mezarlık‘ta yer alan Bitcoin detayı da onlardan biri oldu.

Netflix Dizisi Mezarlık’ta Bitcoin Göndermesi

Kadın cinayetlerine odaklanan bir ekibi yöneten Komiser Önem’in hikayesini izlediğimiz Netflix dizisi Mezarlık’ta Bitcoin göndermesi dikkat çekti. Dizinin bir kısmında duvarda yer alan yazıda “Herkes Bir Gün Zengin Olacak” yazıyor. Burada dikkat çeken nokta ise ‘Bir’ kelimesindeki B harfinin Bitcoin işareti ile yazılmış olması.

Avukat Oğuz Evren Kılıç, Twitter’da yaptığı paylaşımda bu detaya dikkat çekerek, “Bir virânenin duvarında zenginlik umudu ironisi…” dedi.

netflix dizisi mezarlikta bitcoin detayi 2

Zaman geçtikçe Bitcoin ve kripto paralarla ilgili daha fazla detayı hayatın içinde görmeye başlıyor. Bitcoin ATM’leri, kripto para birimleriyle ödeme alma hamleleri bunlar arasında sayılabilir. Diğer yandan başta da söylediğimiz kurumsal benimsemeler de günlük hayatta varlığın kuvvetlenmesinde etkili oluyor.

Bu arada Bitcoin demişken, lider kripto para biriminin son zamanlardaki hareketlerine bakacak olursak,

CoinGecko verilerine göre, haberin yazımı itibariyle 20.423 dolardan işlem gören BTC, son 24 saatte yaklaşık yüzde 4.1 değer kaybetti. Son 7 gündeki kaybı ise yüzde 8.2.

Bitcoin’in anlık fiyatına aşağıdan bakabilirsiniz:


Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala