NEO (NEO) Kaç TL?

Abone Ol:google-news
0
07/07/2021


1 NEO ne kadar1 NEO kaç Türk Lirası, 1 Neo kaç TL? 1 NEO kaç TL’ye karşılık geliyor? Anlık NEO (NEO) fiyat bilgisine ve Neo ile ilgili detaylı verilerle anlık olarak bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.

NEO Grafiği

 

NEO/TL Fiyat Hesaplayıcı


NEO Nedir?

NEO, 2014’de ilk olarak AntShares adı altında Da Hongfei ve Erik Zhan tarafından Çin’de geliştirilmeye başlandı. Ancak projenin ismi 2017 yılında ismi NEO olarak değiştirildi. NEO projesi, Çin’de kripto parayı destekleyen ve akıllı kontratların oluşturulduğu platformdur.

NEO, akıllı kontratlar aracılığıyla dijital varlıkların yönetimini otomatize etmeyi amaçlar. Amaçları, akıllı kontrat ekonomisine bağlı olan dağıtık ağ oluşturmaktır.

NEO’nun Özellikleri

 • Yüksek işlem hızı, yüksek istikrar ve tek bloktaki işlemleri sonlandırmaya yarayan mutabakat algoritmasıdır.
 • NEO platformunda hafif, platformlar arası ve ölçeklenebilir sanal makinedir.
 • NEO’nun akıllı kontratları platformlar arası çoklu dil desteğiyle çalışır.
 • Oluşturulabilir kimlik protokolüdür.
 • Zincir içindeki verilerin ve nesnelerin depolama çözümüdür.
 • Zincir içi yönetişime onay verir.
 • Çift token sayesinde zincir içi yönetişim ve faydaya olanak sağlar.
 • Akıllı kontratların dışarıdaki kaynaklara ulaşmasını sağlayan oracle sistemi vardır.

NEO Nasıl Çalışır?

NEO’nun tanımladığı akıllı kontrat ekonomisi, dijital varlıkların kombinasyonu, dijital kimlik ve akıllı kontratlarla beraber olur. Bu üçü, akıllı kontrat ekonomisini oluşturur.

NEO, geleneksel varlıkların dijital alana taşınmasını teşvik eder. Böylece varlıklarınız merkezsizleştirilebilir ve transferleri akıllı kontratlar aracılığıyla yapılabilir.

Dijital kimlikler ise kişilere ve şirketlere elektronik etiket olarak verilir.

NEO’nun fikrinde, bu üç konsept birbirini tamamladığı zaman insanlar birbirleriyle dijital varlıkları aracılığıyla iletişim kurabilirler.

NEO ağında iki farklı token var. İlki NEO ve küçük parçalara bölünemez ve borsalar aracılığıyla satın alınabilir. İkincisi ise GAS token’ı. GAS ise NEO ağındaki ücretlerin ödenmesi için kullanılır. Bu yüzden GAS bölünebilir ve bozulabilen bir algoritmayla oluşturulur.

NEO, Rakiplerinden Nasıl Farklılaşıyor?

NEO, Çin’de oluşturulan bir proje olduğu için rakiplerinden daha farklı bir yolda gitmek zorunda kaldı. Bu amaçla birkaç farklı özellik ekledi.

Regülasyonlar

NEO, birçok akıllı kontrat platformundan farklı olarak regülasyonlara odaklanır. Ethereum (ETH) gibi ağlarda kontratlar popülerken, NEO’nun üçüncü anahtarı olan dijital kimlik, NEO platformunu bir adım öne geçiriyor.

NEO platformunda işlem yapabilmek için kimliğinizin doğrulanması gerekir. İşletmeler ve kişiler ise gerekli kimliğe sahip olmaları durumunda işlem yapabilmeleri, regülasyonlarla uyumlu olmasını sağlar.

Node’lar bile çalışmadan önce NEO ağında kimliklerinin doğrulanması istenir. Node’ların kimliği doğrulandıktan sonra işlemleri onaylamaya başlayabilirler.

Zincir İçi Uygulamalar

NEO ile çalışırken, kurucular farklı şirketlerin ilgilerini kazandı. Zincir içinde 2014’de çıkmışken, firmalardan biri finansal ve hukuksal açıdan blockchain tabanlı çözümlerle ilgileniyordu. Bu sayede Dağıtık Ağ Mimarisi (DNA) sayesinde açık ve kapalı sistemler oluşturulabilir. Bu sayede problemler kolayca çözülebilir.

NEO ve Zincir İçi Uygulamanın Farkı Nedir?

NEO ve zincir içi uygulamalar birbirinden bağımsız çalışır. Ama zinciriçi uygulama şirketler için var. NEO halka açıkken zincir içi uygulama Fosun grubu tarafından geliştirildi.

NEO Nasıl Satın Alınır?

NEO, Binance, Huobi Global, Bitfinex gibi borsalar aracılığıyla hesabınızı oluşturduğunuz zaman farklı işlem çiftleriyle beraber satın alınabilir.

Türk Lirası ile NEO (NEO) Satın Alma

Türk Lirası ile NEO satın almak için ilk olarak Binance, BTCTürk Pro, Paribu ve Bitexen borsalarında hesabınız olması gerekir.

Kredi Kartıyla Neo (NEO) Satın Alma

 1. Kullandığınız kripto para borsasında “Kripto Al” bölümüne gidin.
 2. Kripto para olarak Neo (NEO) ve para birimi olarak Türk Lirası’nı (TRY) seçin.
 3. Kredi kartı numarası ve istenilen ödeme bilgilerini eksiksiz girin.
 4. İşlemi onaylayın ve sonraki aşamaya geçin
 5. Bu aşamada banka size bir kod verecektir. Bu kodu doğru girdiğiniz takdirde tüm işlemleriniz tamamlanmış gözükür.
 6. Eğer banka ödeme detaylarını onaylarsa satın aldığınız NEO’lar borsadaki cüzdanınıza aktarılacaktır.

Üçüncü Parti Ödeme Araçlarıyla NEO Satın Alma

 1. Üstte yazdığımız borsaların kabul ettiği ödeme araçlarından birinde hesap açın (Türk Lirası kabul etmeli).
 2. Ödeme aracınızı açtıktan sonra hesabınızı doğrulayın (Doğrulama işlemi birkaç gün sürebilir).
 3. Ödeme aracınızdaki doğrulama işlemi bittikten sonra hesabınıza Türk Lirası transfer edin ve üstte bahsettiğimiz borsalardaki hesabınıza aktarın.
 4. Hesabınıza Türk Lirası transfer ettikten sonra al sat kısmındaki gelişmiş kısmına tıklayıp işlem çiftlerinden NEO/TRY’yi seçin.
 5. Alacağınız miktarı seçtikten sonra alım emrini girin. Emir gerçekleştikten sonra hesabınızda NEO’larınızı görebilirsiniz.

NEO Cüzdanı ile NEO Satın Alma

NEO cüzdanı ile NEO alacaksanız ilk olarak neo.org’ta tanımlanmış cüzdanlardan birini yüklemeniz gerekir. Ardından tanımlanan varlıklar aracılığıyla NEO’lar için takas etmeniz lazım. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra kolayca NEO elde edebilirsiniz.

NEO Yorumları

NEO, 2014’ten beri piyasada aktif olarak Çin’den çıkmasına rağmen güçlü bir momentum yakaladı. Sonrasında hem zincir içi hem de halka açık platformlarda ilerleyen NEO, Çin’in en büyük grubu Fosun ile yatırım anlaşmasına girdikten sonra global çapta daha da güçlendi. Platformun tasarlanmasında regülasyonlarla uyumluluk sayesinde blockchain alanına girmekten çekinen insanların güvenini kazandı.

Neo Satın Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

25 of the Best Examples of Effective FAQ Pages 1520x800 1

NEO’yu kim geliştirdi?

NEO, ilk olarak Erik Zhan ve Da Hongfei tarafından geliştirilse de, sonrasında halka açık olarak yoluna devam etti

Neo’nun fiyatı neye göre belirleniyor?

Neo’nun fiyatı, kripto para piyasasındaki gelişmelerle yakın orantılıdır. Ayrıca platformun sunduğu hizmetler ve özelliklere göre ise uzun vadede hangi yolu izleyeceğini gösterir

NEO nasıl üretiliyor? NEO nasıl kazanılır?

NEO, blok aracılığıyla üretilir. Yani node’lar blok çıkardığı sürece piyasaya NEO çıkarılır.

NEO kazanmak için ödemeleri NEO olarak almak ve borsalarda NEO üzerinden işlem yapmanız gerekir. Eğer ödeme olarak alacaksanız NEO cüzdanınızın olması ve ödemeler için adresinizi paylaşmanız gerekir. Borsalarda işe coin’lerinizi NEO ile takas edip NEO sayısının arttığı zaman satıp düştüğü zaman alabilirsiniz. Diğeri ise itibari para ve stablecoin işlemleriyle yürür. Onda ise piyasa değeri yükseldikçe satarsınız ve düştükçe almanız durumunda elinizdeki NEO’ları artırırsınız.

NEO almak için en az kaç Türk Lirası gerekir?

Minimum alma işlemi borsadan borsaya göre değiştiği için bir şey diyemeyiz. Ama NEO ufak parçalara bölünemediği için ödemelerde en az 1 NEO almanız istenir.

NEO’larımı hemen satıp paraya çevirebilir miyim?

NEO’larınızı borsalar aracılığıyla hemen satıp paraya çevirebilirsiniz. Borsada paranız dururken üçüncü parti ödeme araçlarıyla banka hesabınıza transfer edebilirsiniz.

Satın aldığım NEO’larımı nasıl saklayacağım?

NEO’larınızı NEO cüzdanları ve borsalarda saklayabilirsiniz. NEO saklamak için NEO uyumlu cüzdanlarınızı borsa hesabınıza tanıtabilirsiniz.

NEO bir balon mu?

Neo, firmalara sağladığı hizmetler ve açık kaynaklı özelliği sayesinde istikrarlı büyümeye ulaştı. Bu yüzden Neo’nun birçok kripto paradan farklı olarak balon olduğunu söyleyemeyiz.

NEO hakkında daha fazla bilgiye nereden erişebilirim?

Neo hakkındaki daha fazla bilgiye neo.org üzerinden daha fazla bilgi elde edebilirsiniz. Ayrıca BTCHaber.com üzerinden sizleri NEO hakkında bilgilendiriyor olacağız.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bu sayfadaki veriler, kripto para veri sağlayıcısı Coingecko tarafından sağlanmaktadır. Veriler gecikmeli olabilir. BTCHaber.com Coingecko tarafından sağlanan verilerin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.032 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 303.136,21 TL 1,89%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.766,53 TL 3,64%
tether
Tether (USDT) 8,69 TL 0,03%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.898,20 TL 6,35%
cardano
Cardano (ADA) 12,42 TL 0,01%
xrp
XRP (XRP) 5,84 TL 0,69%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 0,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,69 TL 0,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 146,37 TL 7,75%
uniswap
Uniswap (UNI) 200,40 TL 2,99%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap